GCE A/L Page 3

Spread the love

Centre No: 11031 Sacred Heart College Mankon

Regist: 20, Sat for 2 or more Subjects: 20, Passed : 20

% Passed : 100.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 15

(1) BAH AWAZI BLESS BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-A

TEBOH TEBOH RYRAN SHALANYUY

ECO-A,ENG-B,GEO-A,HIS-A,PHI-A

(2)

(3) ANGWAH WICLIFF TAH BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-B,PHY-A

ANYE TCHOULI CALNE FORKOB

BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-B,PHY-A

(4)

(5) ETA KELLY ETA ECO-A,ENG-A,LIT-B,HIS-B,PHI-A

(6) BRICE FORGHAB BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-C,PHY-A

(7) NGU TCHOUALA YANE BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-D,PHY-A

NJUNCHOP BONIS NKENGFACK

BIO-B,CHE-A,PMM-A,FMA-C,PHY-B

(8)

MEKONTSO NGOULA SERGE KAREL

ECO-B,ENG-B,FRE-C,GEO-A,PMS-C

(9)

GWANMESIA ERIC KEHBUMA JUNIOR

ECO-C,ENG-A,LIT-B,HIS-C,PHI-B

(10)

(11) ORUH BONZ ORUH BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-D,PHY-B

(12) NJI WILLIAM ECO-C,ENG-B,FRE-C,GEO-B,PMS-B

(13) MBAMI CARLOS NOUMI ECO-C,ENG-B,LIT-C,FRE-C,HIS-B

TAPA NGOULA ANELKA DAREL

BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-E,PHY-C

(14)

(15) ANYE PRIDE ANGONG BIO-C,CHE-D,PMM-D,FMA-E,PHY-D

Passed In 4 Subjects: 2

(1) NJINJOH GLENN FOMBUTU BIO-B,CHE-B,PMM-C,PHY-C

(2) LUKE ALOH YATO KATTE BIO-D,CHE-E,PMM-C,PHY-C

Passed In 3 Subjects: 3

(1) DJOUFACK NOUBISSI NELSON GREG CHE-D,PMM-D,PHY-B

(2) TAMBE AKPAMIE EFAMBA CHE-D,PMM-D,PHY-E

(3) NGU SÉBASTIEN TANDI BIO-E,PMM-E,PHY-D

Centre No: 11035 Saint Josephs College Sasse

Regist: 36, Sat for 2 or more Subjects: 36, Passed : 36

% Passed : 100.00, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 21

RANDY-PRAISE BATEKI NDIFOR

BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-D,PHY-A

(1)

(2) FOMENKY JASON EWANE ECO-B,ENG-A,GEO-B,HIS-B,ICT-C

PRINCEWILL CHIEBUKA CHIJIOKE

BIO-B,CHE-C,PMS-A,PHY-C,ICT-A

(3)

(4) JOSEPH MOKI MBELLA ECO-A,ENG-C,GEO-C,PMS-B,ICT-C

OBEN KINGSLEY TABEREM

BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-C

(5)

(6) MUNA DATAH PROSPER BIO-A,CHE-D,PMS-A,PHY-E,ICT-B

GEORGE NKENG TABI NTANGSI

BIO-C,CHE-B,PMS-A,PHY-D,ICT-C

(7)

(8) ENGEMISE LUMA BIO-A,CHE-B,PMM-C,FMA-E,PHY-C

SALLE-NJUME BRIAN SALLE

CHE-C,PMM-C,FMA-D,PHY-C,ICT-B

(9)

(10) NFOR TREVOR CHIA ECO-C,ENG-C,GEO-E,HIS-B,REL-B

(11) NGOH BERNARD ACHA BIO-B,CHE-E,PMS-B,PHY-D,ICT-C

GIOVANNI PAOLO NASAH AKWARANDU

ECO-D,ENG-D,GEO-E,HIS-B,PHI-B

(12)

Page 16 of 249

2019 RESULTS: GCE ADVANCED LEVEL GENERAL

Passed In 5 Subjects: 21

LIE BANLOCK GUYMAX LEGRAND

BIO-C,CHE-D,PMS-C,PHY-D,ICT-C

(13)

ETONGWE BRANDON MOTIA

BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-E,PHY-D

(14)

(15) ENOH DAVID OTANG ECO-C,ENG-D,GEO-D,PMS-B,ICT-E

(16) NGANGMI MILLENIAN NGU BIO-E,CHE-D,PMS-D,PHY-C,ICT-B

ABOSI ABOSI GIVENKING JNR UBI

ECO-C,ENG-E,GEO-D,HIS-E,PHI-B

(17)

(18) EBAH ESUA NELSON ECO-E,ENG-D,LIT-E,HIS-E,REL-B

HUMPHREY EKEMA ITAMBI NDIBA

ECO-C,ENG-E,GEO-E,HIS-D,PHI-D

(19)

MCWILLIAMS MBUA KINGE MAKOLO

ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C,ICT-E

(20)

EWARE HOFMAN BAIYE AYUK

ECO-C,ENG-D,GEO-E,HIS-E,PHI-E

(21)

Passed In 4 Subjects: 14

(1) ETAME ETAME PRECIOUS ECO-A,GEO-B,PMS-B,ICT-A

(2) PROMISE NJOCK FONGE ECHIA BIO-A,CHE-B,GGY-E,ICT-B

(3) PRISO EKWA PRISO DYLAN BIO-B,CHE-C,GGY-D,ICT-A

RAYMOND MADUABUCHI OBIKWELU

ECO-C,GEO-E,HIS-B,REL-B

(4)

NGOUNOU EMMANUEL ESEYE JUNIOR

ECO-D,GEO-D,HIS-B,PHI-B

(5)

(6) LIFIO CARR ZAPHNATH ECO-B,GEO-E,PMS-C,ICT-C

(7) ATANGA TITA FON NAT-GLENN CHE-C,PMM-C,PHY-D,ICT-C

(8) AMUAM-BENG HERMANN NANG ENG-C,LIT-C,HIS-D,REL-C

(9) SAMUEL NGOLE MBOGE ECO-D,GEO-D,HIS-C,PHI-C

(10) NGULEFAC ACHANKENG GEO-E,PMS-C,PHI-D,ICT-C

(11) ASSAH ABEL NKE ECO-E,GEO-E,HIS-C,REL-B

(12) EBONG DESMOND NGOME BIO-C,CHE-D,GGY-E,ICT-D

(13) OROCK MANCINI BATE ECO-E,GEO-E,HIS-C,PHI-D

(14) FOLEFAC TAJA BELMOND ECO-D,ENG-E,HIS-E,REL-C

Passed In 3 Subjects: 1

(1) AYUK NEVILLE MBENG ENG-B,LIT-E,HIS-D

Centre No: 11036 Government Bilingual High School Yaounde

Regist: 403, Sat for 2 or more Subjects: 402, Passed : 341

% Passed : 84.83, Sanctioned : 6

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 73

(1) SOKAMTE HOLLAND BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-A,PHY-A

NOUMDA FOTSING FRANCK RONADINI

BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-B,PHY-A

(2)

(3) ATEAFAC KLAUSTEVIE BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-C,PHY-A

(4) NDOP BORIS MUSONG BIO-A,CHE-B,PMM-A,PHY-A,ICT-B

TAMDJO MOYOPO SHARON SIEGFRIED

BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-C,PHY-A

(5)

TCHEUWE MICLANCHE ANESTA

BIO-A,CHE-B,PMM-A,FMA-C,PHY-A

(6)

ALOUNA MVIGNE THEOPHILE

BIO-A,CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-B

(7)

KONGNYUY ABDULRAHIM MENGNJO

BIO-A,CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-B

(8)

MBIAPIAP NGOUNE AXEL AURIEL

BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-B

(9)

AGOUMELA FOBASSO DERIK

CHE-B,PMM-A,FMA-A,PHY-A,CSC-D

(10)

MAFOUA SONGUIE BERNNICK BROWNS

CHE-B,PMM-A,FMA-B,PHY-A,CSC-C

(11)

BIFINE FONDZEMBAM DAROLL ASHLAIN

BIO-A,CHE-D,GGY-B,PMM-A,PHY-A

(12)

TSAGO TSAGUE MANOELLA STELLA

BIO-A,CHE-A,PMM-B,FMA-D,PHY-A

(13)

GUTCHOU TAGHEU BORIS CABREL

BIO-B,CHE-B,PMM-B,PHY-A,ICT-B

(14)

(15) SHEY MARCEL WINYU BIO-A,CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-B

BAHEL FOTSO MIGUEL JORDAN

BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-B

(16)

NYANDJOUMBI ELOUNDOU LYDIE

BIO-A,CHE-D,PMM-A,FMA-C,PHY-A

(17)

(18) TABUEU NEHEMIE CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-A,CSC-C

(19) OUSSEINI ALI BIO-A,CHE-B,PMM-B,FMA-C,PHY-C

TCHATAT TCHUIMOU LEONEL DELON

BIO-B,CHE-C,PMM-B,PHY-B,ICT-B

(20)

(21) FOKO GUY MATHIEU BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-D,PHY-B

ACHEGHE EMMANUEL KUM

BIO-A,CHE-C,PMM-A,FMA-D,PHY-B

(22)

(23) DJOLEU TAME RODAN BIO-A,CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-B

(24) ATOH TENGUH SAMUELLA BIO-A,CHE-C,PMM-A,FMA-D,PHY-C

KEABOU MELI ARIF GEROLD

BIO-A,CHE-D,PMM-A,PHY-B,CSC-D

(25)

(26) ABONG STEVY STEAVEN CHE-C,PMM-A,FMA-B,PHY-C,ICT-C

SAKWE GEORGE MBOTAKE JUNIOR

BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-C

(27)

NKWETACHA TERENCE NGWEN

BIO-A,CHE-C,PMM-D,PHY-B,CSC-B

(28)

(29) FEYUFE VERA GHESINDA ENG-C,LIT-B,FRE-D,HIS-B,PHI-A

KENGNE FONKOU JORDAN

CHE-D,PMM-A,FMA-C,PHY-B,CSC-C

(30)

KWENGOUA CHEUNTEU EMMANUELLE

BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-D,PHY-B

(31)

(32) GEGAH KARIS BIO-A,CHE-B,PMM-C,PHY-B,CSC-E

NOUTON WOUAKO DAVID STILLES

CHE-D,PMM-A,FMA-C,PHY-B,CSC-C

(33)

(34) ENOWABANG NJUI ENOW BIO-B,CHE-B,PMM-B,FMA-D,PHY-C

NZEDEU KAKMENI STEPHANE PEDROS

CHE-D,PMM-A,FMA-C,PHY-C,ICT-B

(35)

NKWETAKEM TABO BRUNO

CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-C,CSC-C

(36)

MACHE YOUMBI INGRID ORLANE

CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-C,CSC-C

(37)

BOULI NKOA ROSE ANGELE ERICA

BIO-A,CHE-C,PMM-B,FMA-D,PHY-D

(38)

(39) TCHIAZE WILFRIED CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-C,CSC-D

UNJI PRECIOUS BLESSING BAKEME

BIO-A,CHE-D,PMM-B,FMA-D,PHY-C

(40)

NAHYONGA RONETTE BABILA

BIO-A,CHE-D,PMS-A,PHY-C,ICT-E

(41)

(42) CHE FIDELE CHE BIO-B,CHE-B,PMM-B,FMA-E,PHY-D

DASSI TCHOUELA YOAN JUNIOR

BIO-B,CHE-D,PMM-B,FMA-D,PHY-C

(43)

NGHECHI FOSSI NELLY SAMATHA

BIO-A,CHE-C,PMM-C,FMA-E,PHY-C

(44)

(45) SILAPU NOELLA AUSTINE BIO-A,CHE-D,PMM-D,FMA-D,PHY-B

MABONG MAGNE CHRISTIANE ELVINE

BIO-B,CHE-D,PMM-B,PHY-C,CSC-E

(46)

MBOU NSAHA VANELLE KARLA

BIO-B,CHE-C,PMM-C,FMA-E,PHY-C

(47)

NEGHA FOSSO ALAIN JOEL

BIO-A,CHE-D,PMM-C,FMA-E,PHY-C

(48)

DJOMNE FOTSO PRINCESSE EMMANUELLE

ECO-B,ENG-C,GEO-D,HIS-C,PHI-D

(49)

(50) LOLIKA GOTRAN SIYSINYUY ECO-C,ENG-D,LIT-E,HIS-B,PHI-B

(51) EGBE NESTA ENOW CHE-C,PMM-B,FMA-D,PHY-B,CSC-E

KOUNGA NINYIM DONALD JUNIOR

CHE-D,PMM-A,FMA-D,PHY-C,ICT-E

(52)

AKWAKO NGOUPA JOVANIE NATACHA

BIO-B,CHE-E,PMM-C,FMA-E,PHY-B

(53)

WAMBA CHIGUI ARREY MAXWELL

BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-E,PHY-B

(54)

NYUTSEM CHRYSTELLE NYINCHO

BIO-B,CHE-D,GGY-C,PMM-E,PHY-C

(55)

(56) TCHOFFO JUNIOR BIO-B,CHE-D,PMM-C,PHY-C,CSC-E

MARIE ALBERT MBOMBO BELL

BIO-B,CHE-D,PMM-D,PHY-C,CSC-E

(57)

(58) MBONG SEMBE DONALD BIO-D,CHE-D,PMM-B,FMA-E,PHY-C

Page 17 of 249

2019 RESULTS: GCE ADVANCED LEVEL GENERAL

Passed In 5 Subjects: 73

DOMCHE EUNICE KARELLE

BIO-C,CHE-D,PMM-C,FMA-E,PHY-C

(59)

(60) KINDEH NOELA OFON ENG-E,LIT-D,FRE-E,HIS-B,PHI-B

TOUKAM TOCHE ULRICH JUDICAEL

CHE-D,PMM-D,FMA-D,PHY-C,CSC-D

(61)

(62) ELIE NYEMEK A EKOUAL BIO-B,CHE-D,PMM-C,FMA-E,PHY-E

NGUEKAP KEPTCHOUANG EVERA SHANTI

ECO-C,ENG-D,FRE-E,GEO-C,PMS-D

(63)

(64) BENMUH FAITH MARKUAT BIO-D,CHE-D,PMM-C,FMA-D,PHY-D

KUETCHE MARTIAL HERMANN DOLANESS

BIO-B,CHE-D,PMM-E,PHY-C,CSC-E

(65)

ONANA ONOGO LOUIS STEPHANE

CHE-D,PMM-C,FMA-D,PHY-D,CSC-D

(66)

ASSIENE JUNIAS VICTOIRE

ECO-E,ENG-C,GEO-E,PMS-D,ICT-C

(67)

TSOBGUE MELI LORIS JORDEL

BIO-E,CHE-E,PMM-C,FMA-D,PHY-C

(68)

BAKELACK LIMANGNACK KELLY MORGAN

CHE-E,PMM-B,FMA-E,PHY-D,CSC-E

(69)

MEFOUET ATEUMENA ANANIE CANIDIA MERVEIL

CHE-D,PMM-C,FMA-E,PHY-E,CSC-E

(70)

BELINGA II EMILIE JOSEPHINE EMMA

ECO-C,FRE-E,GEO-E,PMS-E,ICT-D

(71)

MAGNE TOUKAM INGRID LETHICIA

ECO-C,ENG-E,GEO-E,PMS-E,ICT-E

(72)

MEVENG MENDO AIMEE MARTHE DANIELLE

ECO-D,ENG-D,FRE-E,GEO-E,PMS-E

(73)

Passed In 4 Subjects: 92

(1) MOUGOUE MOUGOUE ISMAEL BIO-A,CHE-A,PMM-C,PHY-B

TCHOUANTE DOMFANG WILSON THIERRY

PMM-A,FMA-B,PHY-A,CSC-C

(2)

(3) TAKWE BLAUDON CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-A

(4) LELE TOKAM VANECK AURIOL CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-B

(5) KEMADJOU ZOUKIO CLAUDIA BIO-A,CHE-C,PMM-C,PHY-C

NCHOMBENG SAFOURATOU PUZENYUI

ECO-A,GEO-B,PMS-C,ICT-E

(6)

(7) DAKOUENG DJETCHEM BIO-B,CHE-D,PMM-B,PHY-C

(8) MANI DOMINIQUE GABRIELLA ENG-C,LIT-C,FRE-C,HIS-B

BATEBE AGBOR EPEY TAKU MERVIN

ECO-B,ENG-D,GEO-B,HIS-C

(9)

(10) MARTHA LUCIA LIKOWO ITONGA ENG-B,LIT-B,FRE-D,HIS-C

(11) WABO KAMDEM WILFRIED CHE-D,PMM-A,FMA-C,PHY-C

DEMGNE TALOM ORNELLE NAOMI

BIO-B,CHE-D,PMM-C,PHY-C

(12)

(13) NGUH PRAISES BESAMOH LIT-D,FRE-E,HIS-B,PHI-A

DZEKUI TCHINDA SYNTIA MABELLE

BIO-B,CHE-C,PMM-C,PHY-D

(14)

MADOUM TAGANG CYNTHIA VADELE

BIO-B,CHE-E,PMM-C,PHY-B

(15)

(16) LEM BRENDA ACHU BIO-B,CHE-D,ENG-B,PMS-D

BELL PAULETTE ANGE DOMINIQUE

ECO-A,ENG-D,GEO-E,HIS-B

(17)

(18) NDIFUSAH AHMED JAFAR BIO-A,CHE-C,PHY-C,CSC-E

(19) EBANE EKOME LINDA BIO-A,CHE-D,PMM-C,PHY-D

(20) EWODO PO’O DANIEL ECO-B,ENG-E,GEO-C,PMS-C

(21) TATAW EGBE MARTHE AUDREY BIO-B,CHE-C,PMS-C,CSC-E

NOUNDJIO NZESSEU EUNICE JOVANIE

BIO-A,CHE-D,PMM-E,PHY-C

(22)

MEGNE NENGUM EUNICE SIBELLE

BIO-B,CHE-C,PMM-D,PHY-D

(23)

(24) LENGA ABDOULAZIZI DAVID ECO-C,ENG-E,GEO-C,HIS-B

FOGAIN KAMGUIA EVAN WINFRIED

CHE-D,PMM-B,FMA-D,PHY-C

(25)

(26) FOTIEU SOB CAMUS BORDA PMM-D,FMA-E,PHY-B,CSC-B

(27) CHE MAH BLANCHE BIO-B,CHE-C,PMM-C,PHY-E

BOKWE SUSAN ESONA IKECHUKWU

ENG-B,LIT-C,FRE-E,HIS-C

(28)

(29) NGAMI YANNICK STEVE BIO-C,PMM-B,FMA-D,PHY-D

(30) NGOLO EFFA CYRIAQUE ANDY ECO-A,ENG-D,GEO-C,HIS-E

(31) KANG SHALEN EWEH ECO-B,ENG-E,GEO-E,HIS-B

POKAM POPON DORIANE ARIELLE

ECO-D,GEO-B,PMS-C,ICT-E

(32)

(33) OBEN OBALLE SOLOMON ETA ECO-C,GEO-C,HIS-C,PHI-E

DJOUKOUO MBAH ABIGAELLE DORCASSE

ECO-B,GEO-D,PMS-D,ICT-D

(34)

(35) YIMFACK BOGNI BARESI DIVANE CHE-E,PMM-B,FMA-E,PHY-B

(36) EMADE SHELLA NDILLE ECO-B,ENG-E,GEO-C,PMS-D

EFANGON EMELDA NGAH YOLANDE

BIO-C,CHE-D,PMM-D,PHY-C

(37)

AMOUNGUI ESSOKA EMMANUEL RUDY

CHE-D,PMM-B,PHY-C,CSC-E

(38)

(39) NCHE BENJAMEN MEFACNEY BIO-A,CHE-D,PMM-E,PHY-D

(40) HAKO KOUAMEN ARSENE BIO-B,PMM-C,FMA-E,PHY-D

(41) TANIA VEDMIA GWANGWA’A BIO-B,CHE-D,PMM-D,PHY-D

(42) TABU VICTORINE MAYAH ECO-D,ENG-C,LIT-E,HIS-B

(43) NAHA KOLIE MARIE FRANCOISE BIO-B,CHE-D,PMM-E,PHY-C

CASSANDRA IFUNANYA CHUKWU CHELSEA

ECO-E,ENG-D,LIT-B,HIS-C

(44)

(45) EGBE TAKOR MA-TABOT BILING ECO-C,ENG-D,LIT-D,HIS-C

(46) BIVOUNA ASSENE LAURENTINE BIO-B,CHE-D,PMM-E,PHY-D

KOUOGANG KOUNCHOU HANS FLORIAN

BIO-B,CHE-E,PMM-D,PHY-D

(47)

(48) MBEH NOEL EKUENE ECO-E,ENG-E,GEO-C,HIS-B

NGUENKENG WOUNDA YACYNTHE DAPHANE

ECO-C,FRE-E,GEO-E,HIS-B

(49)

(50) NKWENTI IMMACULATE NGNECHE ECO-C,ENG-E,LIT-E,HIS-B

SIKOUE YAMNA AUDREY GIRESSE

CHE-D,PMM-C,FMA-E,PHY-C

(51)

(52) NJONG JUNIOR BRIAN YENCHEH ECO-C,GEO-E,HIS-C,ICT-D

(53) MUKONG GILDAS YENGWU BIO-E,CHE-C,PHY-D,CSC-C

(54) YAMDJEU SIAPI YANNICK BIO-C,CHE-E,PMM-D,PHY-C

(55) SEDOU JEHU LOPEZ CHE-E,PMM-C,PHY-D,CSC-C

MUNTAPMBEME AKELA ABIBA HILDEGARDE

BIO-C,CHE-D,PMM-E,PHY-C

(56)

(57) ASHANOH BUTUH TATIANA ENG-C,LIT-E,FRE-D,HIS-C

(58) ONONO NANGA BLESSING BIO-A,CHE-D,PHY-E,CSC-E

(59) MBIDA KONO DANIEL KEVIN ECO-C,FRE-E,GEO-E,HIS-C

(60) FONJOCK AZENJU BRYAN BIO-C,CHE-E,PMM-D,PHY-D

(61) MAGMIENE LOUIS III CHE-D,PMM-D,PHY-E,CSC-C

(62) DJONGUE KOBOU BLONDEL BIO-D,CHE-D,PMM-D,PHY-D

LINONGO MONJOWA MANYONG EMMANUELLA

BIO-C,CHE-D,PMM-D,PHY-E

(63)

(64) FORPAH NUMFOR KENT-CALVIN BIO-E,CHE-E,GGY-C,ICT-C

(65) FRAMBO JOAN MPEY ECO-D,ENG-E,LIT-E,HIS-B

(66) KAMWA TEGUIA ESDRAS VANEL BIO-C,CHE-E,PHY-E,ICT-C

MIANO HEYA RENAUD FRANK DASTIN

BIO-C,FRE-E,GGY-C,PMS-E

(67)

(68) BINGAN VENANCE MERVEILLE ENG-E,LIT-E,FRE-C,HIS-C

(69) NZALI JOSEPHA ELIM PMM-C,FMA-E,PHY-C,CSC-E

(70) NATTI ESTELLE DANIELLE ELLA CHE-E,PMM-C,FMA-E,PHY-C

(71) TONME NZALI SYLLA ROMINE CHE-E,PMM-C,FMA-D,PHY-D

(72) MEGNE KOAGNE PRODIGE BIO-C,CHE-D,PMM-D,PHY-E

(73) NGOUAKAI TAMBA FREDY ECO-C,GEO-D,PMS-E,ICT-E

(74) GODIAN NFUNKU BIO-D,GGY-C,PMS-E,ICT-E

(75) EKANI DIDIER CHANEL BIO-D,CHE-C,PMM-E,PHY-E

(76) TANKEU SASTINE SORELLE BIO-E,CHE-E,PMM-C,PHY-D

MABONGUE LOBE WOUAFO ROSIAND STEPHANE

CHE-E,PMM-D,PHY-C,CSC-E

(77)

(78) ATEH CYNTHIA METI ENG-E,LIT-E,HIS-C,PHI-D

(79) PEZOH CLAUDIA ANUMBOSEH ENG-E,LIT-C,FRE-E,HIS-D

TATCHINDA NJIOJIONE WILLDI FRANCIS

CHE-E,PMM-E,PHY-C,CSC-D

(80)

KEPGANG KAMENI FANDEL ULRICH

ECO-C,FRE-E,GEO-D,HIS-E

(81)

(82) NDOH MOLANGO EMMANUELA ENG-D,LIT-D,FRE-E,HIS-D

(83) OLOA ASSENGUE FIDELIO ECO-D,ENG-E,GEO-D,HIS-E

Page 18 of 249

2019 RESULTS: GCE ADVANCED LEVEL GENERAL

Passed In 4 Subjects: 92

(84) POUOMBE MOUICHE SARAH BIO-C,CHE-E,PMM-E,PHY-E

(85) DJOKO STEPHANE ARIEL BIO-D,PMM-D,FMA-E,PHY-E

NDONO BEKOLO RUBEN CEDRIQUE

ENG-D,FRE-E,GEO-E,HIS-D

(86)

(87) EBAH ONDOUA MONIQUE ROSE ECO-E,FRE-E,HIS-C,PHI-E

(88) TATAPONG AMAZIAH BABULUNG BIO-D,CHE-E,PHY-D,CSC-E

(89) KAME NTSAMA GUILLENE BIO-D,CHE-D,PMM-E,PHY-E

(90) DIBAKBO BILEGA RUDY PRINCE I CHE-D,PMM-E,PHY-E,CSC-E

(91) AMALA LUTECE INGRIDE ENG-E,LIT-E,FRE-E,HIS-D

EBANGA ELOUNDOU JUSTIN BLONDEL

ECO-E,ENG-E,GEO-E,ICT-E

(92)

Passed In 3 Subjects: 100

(1) NOMI ARTHUR LOIC ECO-A,GEO-A,ICT-C

(2) WIRKOM SEIFUDIN IBRAHIM ECO-A,GEO-C,HIS-B

(3) LEBGA ANNAN FONKEM BIO-A,GGY-B,ICT-C

(4) ITUMU KIKORA LEA CHRISTINE BIO-A,PMM-D,PHY-B

(5) BILLA SIMON DILIKA ECO-A,GEO-C,HIS-C

(6) MBIDA MENYE DANIELLE ERICA ECO-A,GEO-B,PMS-D

(7) WIYKIYNYUY SANDRA BERINYUY BIO-B,CHE-C,GGY-B

(8) TEKAM TASSIN CHRISTIAN BIO-B,CHE-C,PHY-C

(9) NSOA ANNE CLAUDE ECO-A,FRE-E,GEO-B

(10) MELI YONTA NGUETSA RENETTE ECO-C,GEO-B,HIS-C

(11) TITA DIEUDONNE DINGAH BIO-C,PHY-D,ICT-B

(12) DEUGOUE TCHOLIEU BIO-B,CHE-E,GGY-B

(13) MBONG ANGELA ACHA-MORFAW ENG-C,FRE-C,HIS-C

(14) NGONO NANA AUDREY ECO-C,GEO-C,PMS-C

(15) AYUK CHANGO GABI-ROY ECO-C,ENG-D,GEO-B

NGUEKO ZEGO CHRISTABELLE CARELLE

ECO-A,FRE-E,GEO-C

(16)

(17) TEKAM FOTSO CYRIELLE MYLENA BIO-C,CHE-C,PMS-C

(18) TATAPONG HEZEKIAH FEHNYUI ECO-D,GEO-C,HIS-B

(19) NDAME MBONTEH LOMBE LILIAN KEREN BIO-A,CHE-C,PHY-E

(20) SYLVIA NAHGWA’A BIO-C,CHE-D,GGY-B

(21) NGO BELL BATOUM MARTHE FLAVY BIO-B,CHE-D,PHY-C

(22) NGWANA KELBY BIO-C,GGY-B,ICT-D

NGUEUNKENG DONGWE HELGA GERMAINE

BIO-B,CHE-E,PHY-C

(23)

(24) DANNOUE KAMDEM GRACE OREADE BIO-B,PHY-C,CSC-E

(25) KUM CATHY DOLVINE KINDE BIO-B,CHE-E,GGY-C

(26) PINGPOH LEWIS TENSHE POH ECO-D,GEO-C,HIS-C

(27) OLOUME MBABE RODRIGUE BIO-C,CHE-D,GGY-C

(28) AZIWOH BENARDETTE ECO-B,GEO-E,HIS-C

(29) MAADONG PENAYE MERVEILLES BIO-B,PMM-D,PHY-D

TCHOKONTE TCHOUALAK AGATHE MARTINE

ECO-C,GEO-C,PMS-D

(30)

(31) SIHOM TCHINDE SORELLE BRANDY PMM-B,FMA-E,PHY-C

(32) DAYELA YOUMBI CHANELLE BIO-A,PMM-E,PHY-D

(33) MAFOR SANDRA NDIKUM BIO-B,CHE-E,GGY-C

(34) NKENG ARREY ASU BIO-D,CHE-D,GGY-C

(35) TCHOANWOU CHUNAH FRANK JUNIOR BIO-D,CHE-D,PHY-C

(36) DJATHEU FEUZEU DJAPHET PHAREST PMM-C,FMA-E,PHY-C

(37) BILOGUI NGA DELPHINE DORIANE BIO-D,PMM-D,PHY-C

(38) DJUIKAM KAMDEM GUERAR ECO-D,ENG-D,ICT-C

(39) NDANGLE LIONEL MBAKOH BIO-B,GGY-E,ICT-D

(40) MAWAL MARIAMA IBRAHIM ECO-C,ENG-E,HIS-C

(41) BONGNSO LIMNYUY GOHLAFEN BIO-C,CHE-E,GGY-C

(42) DSCHANGA LEUBOU BRONSTED LEWIS BIO-D,GGY-C,ICT-D

(43) MULUH ALFRED ZILEFAC NJIFUA ECO-E,GEO-D,HIS-B

(44) RAMLATOU AHMADOU ECO-D,GEO-E,HIS-B

(45) EPAH WAMBO JORDAN KEVIN ECO-B,GEO-E,HIS-D

(46) KAPSEU NZESSEU MATHAUS JUNIOR ECO-C,FRE-E,HIS-C

(47) MATATEYOU KADIJE BIO-B,CHE-D,PHY-E

(48) DJIAH YONKWI MARIE ROSINE BIO-C,GGY-C,PHY-E

(49) ADAMOU ABDULLAHI ADAMOU BIO-C,GGY-C,CSC-E

(50) SOBOTH SHEKINAH BIO-B,PMM-D,PHY-E

(51) MBIBE GRACE WISIY BIO-C,CHE-D,PHY-D

(52) MFORGANG DANIEL MBI CHE-D,PMM-E,CSC-C

(53) NGUIMEZAP FOUDJI GUIDEON BIO-D,CHE-E,GGY-C

(54) MEFOGAN FOUA DOMINIQUE ESTONE BIO-B,PMM-E,PHY-E

(55) YENYINYI SAMIRATOU NGHONYUIBEH BIO-D,CHE-D,PMM-D

(56) GUELLAP NZUGUEM HILARY BIO-B,PMM-E,PHY-E

(57) TCHOUTA BERYS BLONDON PMM-C,FMA-E,PHY-D

(58) GUIFO JUNIOR NELSON BIO-C,PMM-D,PHY-E

(59) KENFACK NANDJOU STEVE MARVYN CHE-D,PMM-C,PHY-E

ONANENA AYANGMA AUDREY SAMANTHA

ECO-E,GEO-D,HIS-C

(60)

(61) NTENKIA WILLET AYOMBOM ECO-C,ENG-E,HIS-D

(62) NYUYKONGI USAMA DAUDA BIO-B,CHE-E,PHY-E

(63) EBEGNE LOBE CLAIRE JUDITH BIO-B,CHE-E,PMM-E

(64) CHAM EVELYNE WAI ENG-C,LIT-D,HIS-E

(65) CHUINTE TAKALA JORDAN JUNIOR PMM-D,FMA-E,PHY-C

(66) NGO GWETH ANNE EXAUCEE ECO-E,GEO-E,HIS-C

(67) UM JOSETTE HERVE BIO-D,CHE-E,PHY-D

(68) DJOUKAM TENE CHRISTIAN KERRY BIO-C,CHE-E,PHY-E

(69) WATAT NGASSA CYNDY BIO-D,PHY-D,CSC-E

(70) NDJOCK BABYLON BIO-D,CHE-D,PHY-E

(71) NGALLE MPAKO ESTELLE STELLA BIO-C,CHE-E,PMS-E

(72) NGO NTONGA ELISABETH ECO-E,ENG-E,HIS-C

(73) AMAL DANLAMI ECO-D,FRE-E,GEO-D

(74) DONGMO ARIANE DORVALE ECO-D,GEO-E,ICT-D

DOMTCHUENG NZOKOU RONALDO STYVE

CHE-D,PMM-D,PHY-E

(75)

(76) TOUKAM DJOUEDJONG JORDELLE ECO-D,GEO-E,PMS-D

(77) MATTAH DJODJOL NELSON ECO-C,GEO-E,ICT-E

(78) NGABIKOUE DE NOAH MARTHE DIVINE ENG-E,FRE-C,HIS-E

(79) NZIE NZOUANGO CALEB FERDINAND ECO-D,GEO-E,HIS-D

(80) TAKOUKAM POPON AURELIEN JAURES ECO-E,GEO-D,HIS-D

(81) TCHAMBA NKAMLEU LOIS DURAND ECO-D,GEO-E,HIS-D

(82) IGWI BRENDA TADOH ECO-D,GEO-E,HIS-D

(83) TEBOH MODEST TEBOH BIO-D,PMM-D,PHY-E

(84) PEJUIHO KAMLAK DILAIN GAUTIER BIO-D,PMM-E,PHY-D

(85) KENMOGNE DOMCHE CORINNE LAURE BIO-E,FRE-E,GGY-C

(86) NKWENTI FRED FRU ECO-C,ENG-E,FRE-E

(87) TAMANJONG IMBOLE ELANGE NUPUKU CHE-E,PHY-E,ICT-C

(88) FOGUE FOTSO GAUTIER BIO-D,PMM-E,PHY-E

(89) MBANKEZI KELVIN NDANGLE BIO-D,CHE-E,PHY-E

(90) TEBECK TERENCE GOBNYOH ECO-D,ENG-E,LIT-E

(91) TAGHA CLEMENT NYANYOH BIO-E,PMM-D,PHY-E

(92) SAMA TOKOTO PETKUN BIO-E,CHE-E,GGY-D

(93) ONGUM MARVYN KUDI CHE-E,PMM-E,PHY-E

(94) BIWAH MCBRYAN NDOFOR ECO-E,HIS-E,ICT-E

(95) BENDECK ETIENNE LOIC ENG-E,GEO-E,HIS-E

(96) KALACK ESSINDI SIMON ENG-E,FRE-E,HIS-E

(97) MBOMBOH DELPHINE AZOMBI LIT-E,FRE-E,HIS-E

(98) MEDJO CONVERS PIERRETTE FRE-E,HIS-E,PHI-E

(99) NGWOMEH FALIAN NGECHWIWOH ECO-E,ENG-E,HIS-E

(100) TCHAPTCHET TANKEU YVANA ORCHELE BIO-E,PMM-E,PHY-E

Passed In 2 Subjects: 76

(1) NGALA SANDRA MANGWANG ECO-A,GEO-C

(2) NDASSI KENMOGNE AUDREY MARINA BIO-C,PHY-B

(3) NGEFOR FANNYMIRELLE DOBGIMA BIO-B,GGY-C

(4) NYAH MELISA MEZOH ECO-C,GEO-C

(5) NEBA PAULINE NCHANG BIO-C,GGY-C

(6) NDZIGUI ANGE MELISSA BIO-B,PHY-D

(7) MENTSIA II POUTINE VLADIMIR BRANDY BIO-B,PHY-D

(8) MEBOPDA PENKA SABELLE BIO-C,PMS-C

(9) KENMOGNE FOGE JEANNETTE LESLIE PMM-C,PHY-C

(10) BABASSAGANA ASSALA FRANCK CHRISTIAN PMM-D,PHY-C

(11) DISSOK TIOMELA LESLY BIO-B,PHY-E

Page 19 of 249

2019 RESULTS: GCE ADVANCED LEVEL GENERAL

Passed In 2 Subjects: 76

(12) TCHEWEDJOU NGATCHOU ALEX EVRAD PMM-D,PHY-C

(13) KAMDEM KEVIN FABRICE BIO-B,PHY-E

(14) LONGHI MELI STECY KENDRA BIO-E,GGY-B

(15) NFOR BLESSING NDFUBFU BIO-E,GGY-B

(16) CHEDJOU MARIE-ROSINE BIO-C,PMS-D

(17) NDE NGANNI GARCIAL ULRICH BIO-C,ICT-D

(18) CHIGUE TCHOFFO LESLIE AUDREY PMM-C,PHY-D

(19) FOTSING GNIEPI LETICIA AIMEE ECO-C,GEO-D

(20) NGOE JUSTINE IRONDI BIO-D,GGY-C

(21) ALEHNWI FELIX NJI BIO-D,GGY-C

(22) NDONDJANG MOMO ULRICH ZIDANE BIO-D,PHY-C

(23) AKWESEH MERCY BIO-D,GGY-C

(24) NGONG JOYCELINE SUIGISE ENG-D,GGY-C

(25) FONGANG NAOMI AKO ECO-C,GEO-D

(26) EVINA WA MUKETE LOUIS CHRISTIAN ECO-D,HIS-C

(27) FANLE REBECCA ECO-D,PMS-C

(28) TATIEMZI FOKA JORDAN PHY-C,CSC-E

(29) MOUTCHEU POUNDEU AUDREY-LAURE ECO-C,GEO-E

(30) DIMOLE MOUSSI SORELLE CARMELLE PHY-D,ICT-D

(31) DOMBUE KAMDEM CLAUDELLE ECO-E,HIS-C

(32) GHANI DAPHNY DINYUY ENG-D,HIS-D

EGBEAKWENE NKONGHOAYAMO EBAIMPEY DENNING

BIO-E,PMM-C

(33)

(34) DJOMATCHOUA NEMALIEU JASMINE OLGA BIO-E,GGY-C

(35) NJOH KOME EKOUALA NOE ISRAEL PMM-D,PHY-D

(36) KAPNANG TCHANAMOU HIPPOLYTE PMM-C,PHY-E

(37) MESSOLO EUTYCHE RYCKIEL ECO-D,GEO-D

(38) AGBOR DOPMOU EMMANUEL PMM-D,PHY-D

(39) DJUIKUI FONEPI BELDOLINE BIO-D,GGY-D

(40) EYATTA HENRIETTE STEPHANE BIO-D,CHE-D

(41) PIERRET ATUD MIYANG AFOH BIO-D,GGY-D

(42) TONFACK LOIC ARTHUR PMM-D,PHY-D

(43) AROGA ALIMA CALEB ARMEL BIO-E,GGY-C

(44) HAYATOU GAMVALLA IYA BIO-E,CHE-C

NGANZEU TIENTCHEU ANNA MERVEILLE AXELLA

BIO-D,CHE-D

(45)

(46) NWANA FRITZ BOBDINGA ECO-E,HIS-C

(47) TCHOMKEM RYAN JUNIOR PHY-C,CSC-E

(48) FEUBIE JOEL LOIC ECO-D,HIS-D

(49) ONDOBO MENGUENE CLAIRE LYNDA ECO-D,GEO-D

(50) FOMBAT TABELA ALLAN JAUREST PMM-D,PHY-E

(51) ASSANA BATCHAMA THESY GUYRELLE GGY-E,CSC-D

(52) NTOH ELLA CHIMENE LIT-E,HIS-D

(53) FLEURDEMAI JEANCLAUDE MBA ECO-E,GEO-D

(54) MEGNE MIRIAM VANESSA ECO-D,FRE-E

(55) TAMBE JENNET AGBOR GEO-E,HIS-D

(56) TCHOUPE KENMOE LYRIEL KEVIN GEO-E,HIS-D

(57) TAMNJONG GERIS NDABU BIO-E,PMS-D

(58) NGU PRINCELY ECO-D,FRE-E

(59) NDIMUNDOH SARAH NGUPI LIT-D,FRE-E

(60) BISSOHONG ROSTAND YAN ADONIS BIO-D,CHE-E

(61) KEMOUE WILFRIED D’AQUIN PMM-D,PHY-E

(62) NTEH MBEBANG SOPHIE ECO-E,GEO-D

(63) MIPO LORINCE PMM-D,PHY-E

(64) CHE BRANDON WAFOR BIO-E,GGY-E

(65) HONA EMALA EMILE PHY-E,CSC-E

(66) MBEUMI TCHOUBEM ARIANE NELDA BIO-E,CHE-E

(67) CHOFOR FONDA CARLTON JORDAN CHE-E,PMM-E

(68) NGASSA AUDREY GAELLE BIO-E,PHY-E

(69) KA’MBYWA TIEMENI MARC GODLOVE BIO-E,PMM-E

(70) FIFEN MOHAMMED HAMZA ECO-E,HIS-E

(71) NCHANG SOLANGE BIO-E,GGY-E

(72) AYENJIKA ZEANODIN MBIYDZENYUY GEO-E,HIS-E

(73) SIMEU NZEUKOU BRENDA BIO-E,GGY-E

(74) TEUKEU ALOISE BIO-E,PMS-E

(75) MANDENG DANIELLE AUDREY BIO-E,PHY-E

(76) TEUMA BOUYA KENY DARYL VANEL CHE-E,PHY-E

Centre No: 11037 Saker Baptist College Limbe

Regist: 37, Sat for 2 or more Subjects: 37, Passed : 37

% Passed : 100.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 6

SAM-OYENIYI MARIA DIEKOLOLAOLUWA AYOMIDE

BIO-A,CHE-A,PMM-A,FMA-C,PHY-B

(1)

ANGELE LEPSIA GWANMESIA

ECO-A,ENG-B,GEO-D,HIS-B,REL-A

(2)

ANGELA ASHLEY DANLEY EBINI

BIO-B,CHE-A,PMM-A,FMA-E,PHY-B

(3)

(4) STACEY NDIEP FONKI BIO-B,CHE-B,PMM-B,FMA-D,PHY-C

ETCHU ASHLEY TABE NDIP

BIO-D,CHE-C,PMM-C,FMA-D,PHY-C

(5)

RITA EBONGKENG ASUA BISSONG

ECO-C,ENG-E,GEO-E,HIS-D,REL-B

(6)

Passed In 4 Subjects: 23

CASSANDRA BERYL EWUNE NDONGO MONONO

ECO-A,ENG-B,LIT-A,HIS-B

(1)

(2) MBENG DELMA AKO BIO-B,CHE-A,PMM-C,PHY-B

(3) OBEN RENELDA-PINKI ETA ECO-A,ENG-B,GEO-C,HIS-C

(4) ASAFOR PRINCESS AFONDOH ECO-C,ENG-B,GEO-D,HIS-B

(5) NNOKO KELLY DIONE ECO-B,ENG-C,GEO-D,HIS-B

BAIYEE BESSEM ETHEL KARINE AYUK

BIO-B,CHE-C,PMS-C,PHY-C

(6)

GRACE BAYOMBE NIYEMA EBANJA

ECO-B,ENG-D,GEO-D,HIS-B

(7)

(8) QUEEN SIMEN MBIANDA EPOSI ECO-B,ENG-C,GEO-B,PMS-E

(9) ADELINE EPOSI AFOR NGALE BIO-C,CHE-C,PMS-D,ICT-B

AGBOR MC CHELSEA JACKSON NJONG

ENG-B,LIT-D,HIS-C,REL-D

(10)

(11) NGINYU ESTHER BERI BIO-C,CHE-D,PHY-C,ICT-C

(12) CHE JOY NEH ECO-E,ENG-B,LIT-C,HIS-C

KELLY NANYONGO EKAMBI-MENYOLI

BIO-B,CHE-D,PHY-C,ICT-D

(13)

(14) RITA-CASCIA OBEN-TEKU ENOW ECO-E,ENG-D,LIT-B,HIS-C

(15) BIH SALLY ECO-E,ENG-B,GEO-D,HIS-C

(16) EKEMA ASHLEY ENOW-EBOB ECO-D,ENG-D,LIT-D,HIS-B

(17) MABELLE CATHERINE YUO KUMBO ECO-E,ENG-D,LIT-B,HIS-C

(18) NKOME BELLE MARIE-BLANCHE BIO-C,CHE-C,PHY-E,ICT-D

(19) AYUK AMINATOU USAMATOU ECO-C,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(20) NJABE EPOTE MARLINE ECO-D,ENG-D,LIT-D,HIS-C

(21) TAMFU COLETTE MUNGO GIYO BIO-C,CHE-D,PHY-D,ICT-E

KATHLYN-CYRIAN NDUMA MOANGA

ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-B

(22)

(23) ARRAHMBANG TABENDANG ECO-E,ENG-E,GEO-E,PMS-D

Passed In 3 Subjects: 7

(1) CHELSEA MONJOA-MOLONGA MOLUA BIO-B,CHE-B,PHY-B

(2) AZAH ESTHERNIC EFU-BANYIAN BIO-B,CHE-C,PHY-C

(3) VICTOIRE PAULE TOUBE MAKEMBE BIO-B,CHE-C,PMS-D

(4) TENDA LYN SANDRA BIO-B,CHE-C,PHY-D

(5) TINA WASE NKEMAYANG BIO-C,CHE-C,PHY-D

(6) LACHE KAIROS OJONG TABOT ECO-E,LIT-C,HIS-E

(7) MARYANN JOFI ENONGENE ECO-D,ENG-E,GEO-E

Passed In 2 Subjects: 1

(1) MBANG SHERON BONGKA CHE-D,PHY-E

Page 20 of 249

2019 RESULTS: GCE ADVANCED LEVEL GENERAL

Centre No: 11040 Nkambe External

Regist: 36, Sat for 2 or more Subjects: 36, Passed : 21

% Passed : 58.33, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 5

(1) NFOR LOUIS BIO-B,CHE-B,PHY-D,CSC-E

(2) NFORMI NOELA MUNCHEP ENG-B,LIT-E,HIS-D,PHI-D

(3) NSANYU JULIUS TATA ECO-E,ENG-D,LIT-D,HIS-C

(4) KINTUM IMMACULATE MBIMBI ECO-E,LIT-E,HIS-D,PHI-E

(5) MOHAMMADU ADAMU LIMNYUY BIO-E,CHE-D,PMM-E,PHY-E

Passed In 3 Subjects: 7

(1) NGEQUEH GRACIOUS TCHIMFOU ECO-A,GEO-C,HIS-B

(2) TANTO ROGACIAN CHILA ECO-D,GEO-C,HIS-C

(3) GRACE WIRNYUI ECO-D,GEO-D,ICT-E

(4) JAMAH ASSUMPTA YAH ECO-D,GEO-E,HIS-D

(5) NGI MEEKNESS CHUFE ECO-D,GEO-D,ICT-E

(6) NFOR LINDA LIMBI ECO-E,GEO-D,HIS-D

(7) NGENGE KELLY FAKE ENG-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 9

(1) TAMNJONG JACKSON JAFF ENG-D,HIS-C

(2) TAKWAH LARISSA KWIKEH CHE-D,PMS-D

(3) TANGIRI CLIFFORD BANGDA ECO-D,GEO-D

(4) SAMA CLAUDE TENKU BIO-D,CHE-D

(5) NFORMI MUSTELLA MURING BIO-E,FSN-D

(6) TAMFU IMMACULATE YENTOH ECO-E,HIS-D

(7) NJUH GENEVIS GEO-E,HIS-E

(8) NYUAFA SEGLANA BIBNINDA HIS-E,PHI-E

(9) NDUKONG EDMON WEYIH BIO-E,CHE-E

Centre No: 11041 Limbe External

Regist: 297, Sat for 2 or more Subjects: 286, Passed : 167

% Passed : 58.39, Sanctioned : 2

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 1

(1) IYO A IYOH AUDE MERLIN ECO-D,ENG-D,GEO-D,PMS-E,REL-E

Passed In 4 Subjects: 28

(1) TIFUH DARIS JANA EDAM ECO-A,GEO-C,HIS-C,PHI-D

(2) EMOH GAVINE ONU ECO-B,ENG-E,GEO-B,HIS-B

(3) NKONGHO LIBERTY AGBORMBONGO LIT-E,HIS-B,REL-C,PHI-B

(4) AYANG BORIS TANDU ECO-C,ENG-E,GEO-D,REL-B

(5) RUTH NICOLE LIMUNGA ENG-A,LIT-E,FRE-E,HIS-D

(6) ASHU NELSON TANYI ECO-C,ENG-D,LIT-E,HIS-C

KOUPHE KELLY BRIGHT MANWUENA

ECO-D,ENG-E,GEO-B,ICT-D

(7)

(8) NONDEM SANDRA NZOYIM ENG-C,LIT-C,HIS-E,PHI-D

(9) HANS MOSEMBE EKILE BIO-E,CHE-C,PMS-C,PHY-D

(10) ANICET DUBOIS NLEND ECO-C,ENG-E,LIT-D,HIS-D

(11) BERTRAND DIKANJO EKOKA ECO-D,ENG-E,GEO-B,HIS-E

(12) ENO WUCHA ANYI ECO-C,ENG-E,GEO-C,REL-E

(13) AFUH MARELYNE ERUKE ENG-D,LIT-E,HIS-D,PHI-D

(14) NJEI CLARIS AKWI ECO-D,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(15) NJUALEM LIZZY MIENTCHOUP ECO-E,ENG-D,LIT-C,HIS-E

LITOMBE LYONGA LUMA FREDRICK

ECO-D,ENG-E,GEO-E,HIS-C

(16)

(17) NGOME STEPHANIE MBENG ECO-E,ENG-D,LIT-E,HIS-D

(18) GLORIA KELLY ASHU AGBOR-ENOH ECO-D,ENG-D,LIT-E,HIS-E

(19) ALAIN BECKHAM ETTA ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-C

FARNESE GESNERE LOVCRYV KOMBO II

ECO-D,ENG-E,GEO-E,HIS-D

(20)

(21) AJEBE DENIS NGOE ECO-D,ENG-E,GEO-E,HIS-D

(22) EBOMBE MARY ECO-D,ENG-E,LIT-E,HIS-E

(23) UKOM PELAGIE EBOH ECO-E,ENG-E,LIT-E,HIS-E

(24) AGBOR SUZIBELLE AGBOR ENG-E,LIT-E,HIS-E,PHI-E

(25) AMENENE BLANCH EDONGINDEK ENG-E,LIT-E,HIS-E,PHI-E

(26) PELAGI MENGI NGENGE ECO-E,ENG-E,GEO-E,PMS-E

(27) DINGHA BRANDON SEHMMI ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-E

(28) AHILE JOEL CHILUNDA ECO-E,GEO-E,HIS-E,PHI-E

Passed In 3 Subjects: 55

(1) TEM ROLAND BUO ECO-C,GEO-B,HIS-B

(2) TEMBONG JUNIOR FRANK ECO-B,HIS-C,PHI-D

(3) NAMONDO MOSIMA MARY ECO-C,ENG-B,HIS-D

(4) ABANDA ROLAND ECHONYI ECO-E,GEO-B,HIS-B

(5) AKAM SIXTUS EKIRA ECO-D,GEO-C,HIS-C

(6) AZONG ERNEST KUM BIO-D,CHE-D,PMM-B

(7) NGABE KOME MARVELOUS DIANGE ECO-A,GEO-D,HIS-E

(8) AGBOR FRANK OJONG ECO-C,ENG-E,HIS-C

(9) NJIMELIKI ELIBE MBAPPE JULES ECO-C,GEO-D,HIS-D

(10) BATE NTUI STEPHENSON ETTA ECO-C,GEO-D,HIS-D

(11) FONJOCK RUTH FONCHE ENG-A,LIT-E,HIS-E

(12) AKA WISDOM AKA BIO-E,ENG-D,FSN-B

(13) SILIDJEU FANMAE THIERRY ECO-E,GEO-B,HIS-E

(14) AKAWUNG FRANCA ECO-C,GEO-E,HIS-D

(15) NANJE LAWRENCE ELANGWE BIO-C,CHE-D,REL-E

(16) NGALE LIKINE PAUL ECO-C,LIT-E,HIS-D

(17) AYUK VALERIE AWU ENG-C,LIT-E,HIS-D

(18) LIEONEL NJOCK SUNDAY ECO-C,GEO-E,HIS-D

(19) PHENGEH DANIELLA ECO-D,GEO-E,ICT-C

(20) NGUH THOMAS ECO-C,ENG-E,GEO-D

(21) BEBULA BELTINA OKAMERE ECO-E,HIS-C,PHI-D

(22) DIANG CLETUS YAH ECO-D,GEO-E,HIS-C

(23) NDITAMEH NURUDINE ZIWOH ECO-E,GEO-E,HIS-C

(24) ABIA FRITZ AWUROBI ENG-E,HIS-C,PHI-E

(25) MOKO GAIUS NFORSUH ECO-C,ENG-E,GEO-E

(26) SOUKA JEAN BETRAND ECO-D,ENG-E,GEO-D

(27) MUKETE MARGARET WAMBA ECO-C,ENG-E,GEO-E

(28) TIGHA JEFFERSON NDZE ECO-C,ENG-E,LIT-E

(29) ABA BRINO TAKO ECO-E,LIT-E,HIS-C

(30) KUNGANG ASONGAFAC ROSE MARY BIO-C,ENG-E,GGY-E

(31) MIH KENDEL KHINGKILE ECO-E,GEO-C,HIS-E

(32) TAKOW CELOSIA TAMBONG LIT-E,HIS-C,PHI-E

(33) AGBOR JANICIA NYANGAROU ECO-D,LIT-D,HIS-E

(34) FUH ROSALINE MANDAH ECO-E,ENG-E,HIS-D

(35) BENDE DERICK LUMA ECO-D,ENG-E,HIS-E

(36) NJEYIHA THIERRY TALLA LIT-E,HIS-D,PHI-E

(37) SUMEKWE MARINETTE MESAMA ECO-D,ENG-E,HIS-E

(38) NKWANCHUNG ELIZABETH ASEK ENG-D,LIT-E,HIS-E

(39) EDICK JUNIOR-PRIDE KINDO LIT-E,HIS-D,PHI-E

(40) MAYSON NJIYAM BOBJOE TAH ECO-E,GEO-D,HIS-E

(41) EBONG PENDE DORABEL NNEH ECO-D,LIT-E,HIS-E

(42) TCHOLA WEMBONG VANESSA LIT-E,HIS-E,PHI-D

(43) VANESSA MAH MUKI ECO-D,ENG-E,HIS-E

(44) JULIENNE MESHIE FUNWIE ENG-E,LIT-E,HIS-E

(45) MUNYAR NADIA NGAFI ECO-E,ENG-E,LIT-E

(46) LIWOTO WESLEY MOLELI-LUMA ECO-E,ENG-E,HIS-E

(47) ETENGENENG PATRICK MBIKEM ECO-E,GEO-E,HIS-E

(48) CHENGWEN WERLNHER SHUAMBE ECO-E,GEO-E,HIS-E

(49) MOFOR LUM NADINE ECO-E,ENG-E,GEO-E

(50) EKAME DIANE MBONGO ECO-E,ENG-E,HIS-E

(51) OJONG NTUI NELLY ECO-E,LIT-E,HIS-E

(52) NJOCK MARIE SAKOLINE NDIP ENG-E,LIT-E,PHI-E

(53) ALICE SAILE MEKANO ECO-E,ENG-E,LIT-E

(54) SHANTA KATE CHEKEKOH ENG-E,LIT-E,PHI-E

(55) BRANDON NGALE MWAMBO ENG-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 83

Page 21 of 249

2019 RESULTS: GCE ADVANCED LEVEL GENERAL

Passed In 2 Subjects: 83

(1) ASUKWA MAC-DAVID TIBA PMS-B,PHY-C

(2) FONANE PAULINE NGENTAN BIO-C,ENG-C

(3) SONENGOLE DIANE EPOTE ENG-B,LIT-D

(4) MOSONGO GILBERT MOFA BIO-C,GGY-C

(5) NGOE RENE BAKINDAKA ECO-B,HIS-D

(6) IKILE FELIX EKABE BIO-D,GGY-C

(7) NGOPOUHE YONG MARIE NOEL ECO-B,GEO-E

(8) NANJE CLARISA DIALE ECO-C,HIS-D

(9) NJI DESMOND KPWE ECO-C,ENG-E

(10) DABAH BORIS DAGA ECO-D,GEO-D

(11) M’ONEKE-TAMBE MARIE-CLAIRE ARREY-TANYI ECO-D,ENG-D

(12) NAYOMBE JERRY ESINO ECO-D,GEO-D

(13) EWANE SONE NKWELLE ECO-D,HIS-D

(14) CHU SHARON ZUH ECO-D,HIS-D

(15) IDAH MENDE EPUPU ECO-D,HIS-D

(16) MAKAIN EDWIN SONG ECO-C,GEO-E

(17) NDAKANA BENADETTE NGWANUI ECO-C,PMS-E

(18) ECHE MENSMITH EDO ECO-C,HIS-E

(19) NYA GNOUGA MARINA HILL FRE-D,HIS-D

(20) NDIP EDWIN NSO ECO-D,HIS-D

(21) ACHAW CHANTAL EYAW ECO-C,HIS-E

(22) ZITANAL NYAMBI FON ECO-C,GEO-E

(23) LINDA ANYA NEBGOU BIO-E,FSN-C

(24) ABEH ANNET ATOUGWAH ECO-C,ENG-E

(25) NINGPEYE LONGMENE ROUSSEL ECO-D,GEO-D

(26) MAMUZAH LUM BRIAN NJI ECO-D,HIS-E

(27) ENOW SAMPSON ACHERE ENG-E,GEO-D

(28) MARLENE AKE TAH ECO-D,GEO-E

(29) SUZIE NGO-TANJE MATEMB ENG-D,HIS-E

(30) ENOKWEH SHILOH NEGK ECO-D,ENG-E

(31) SAKWE RADIS MUKETE MOSINE WATITI ENG-D,LIT-E

(32) NUMFOR SERAPHINE SIRRI ENG-D,GEO-E

(33) TAKOR DENZEL TAKOR JU. ECO-E,ENG-D

(34) ANNAH NJIE MBANGO ECO-D,LIT-E

(35) VICTORINE PULE ABANGI ECO-D,LIT-E

(36) NEBA MANKA NAOMI ECO-D,LIT-E

(37) CHE CLEMENTSIA MANKA’AH LIT-E,HIS-D

(38) CHUO YANNICK FUNG ECO-D,HIS-E

(39) AFIAH DANG OKOTCHIA KAVEN ECO-D,HIS-E

(40) NDEME NDEME ALAIN DESIRE ENG-E,FRE-D

(41) NTAH-NTAH LETICIA LENYIN ECO-D,GEO-E

(42) CHRISTINA EBENYE MOLENDE ECO-D,LIT-E

(43) GODLOVE MUEMUE KUBUS ENG-E,HIS-E

(44) PAUL ETONGWE MBONGO HIS-E,REL-E

(45) REGI-KATE IKALA TAKAH ECO-E,HIS-E

(46) KANG QUINTABEL CHUO ECO-E,ENG-E

(47) HABIBA ABDOU ECO-E,HIS-E

(48) EBAMU BRILLIAN FONGWA ECO-E,ENG-E

(49) MALAWAH MARY NABI NDUAWO ECO-E,ENG-E

(50) NGO BISSOHONG MAGDALENE ECO-E,ENG-E

(51) NJINKENG AWUNG DESMOND ECO-E,HIS-E

(52) MESANG VIVIAN MESUMBE ENG-E,FSN-E

(53) FRU ZITA MAMBO ECO-E,LIT-E

(54) SOLANGE NKENGLEFAC HIS-E,PHI-E

(55) NBIJHO NGOUAGNA LORETTA BEBE ECO-E,ENG-E

(56) LUM GRACE ENG-E,HIS-E

(57) YEMFAR FRANKLIN NDI ECO-E,HIS-E

(58) NJOBE YVONNE YAYUH CHE-E,ENG-E

(59) NUBIDGA KELLY SANGALEM ECO-E,ENG-E

(60) BERNICE EWOKOLO MOLINDO ENG-E,PHI-E

(61) NDOH NVENYA ORNELLA ENG-E,LIT-E

(62) ANYEN MARVINE ANDANG ENG-E,LIT-E

(63) ARREY AKEM MARIETTE ENG-E,LIT-E

(64) EBENYE CHRISTINA MOLENDE ECO-E,ENG-E

(65) MBAH JANICE NZELLE ENG-E,LIT-E

(66) BATE OJONGNDIP CRYSTAL-BRENDA ECO-E,GEO-E

(67) BLESSING EDOH TAKOH ECO-E,GEO-E

(68) NYONGBET NADINE JUPSIH ECO-E,HIS-E

(69) OBEN OJONG ARREY ECO-E,HIS-E

(70) AGBOR SAMUEL AKOKO ECO-E,HIS-E

(71) TEBO MAH LOUISE ENG-E,HIS-E

(72) NJIKENG MELVIS NKAMANYI LIT-E,HIS-E

(73) TOCHUKWU COLLINS NJOKU ECO-E,GEO-E

(74) FONKENG RAYMOND FORZONG ECO-E,HIS-E

(75) ANASTASIA ENANGA NJOMBE ECO-E,HIS-E

(76) BIH AZIEH LAWRINE HIS-E,PHI-E

(77) ETENGENENG MANYO AKO LOVELINE LIT-E,PHI-E

(78) TIFUH RUTH DOH ECO-E,LIT-E

(79) HELLEN AGWAH YAB ENG-E,PHI-E

(80) NGOISAH LARIS EPOSI ECO-E,ENG-E

(81) MISODI MAJORY BIE ECO-E,ENG-E

(82) MESODE ETUGE MIREINNE ECO-E,HIS-E

(83) DAHREL LIFOFA ESINGILA ECO-E,HIS-E

Centre No: 11045 Government Bilingual High School

Mundemba

Regist: 7, Sat for 2 or more Subjects: 7, Passed : 6

% Passed : 85.71, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 3 Subjects: 4

(1) MULANGO FRANCIS BEMELI ECO-C,GEO-E,HIS-C

(2) LIVINUS NGEHDZELA ECO-D,GEO-E,HIS-C

(3) NWENYOR MELANIEMEBOKA ECO-E,LIT-E,HIS-D

(4) KITE GIDOEN KINOR ECO-E,GEO-E,HIS-D

Passed In 2 Subjects: 2

(1) INYANG BUKPIYA BENJAMIN ECO-E,HIS-E

(2) NGOE EVELYN ITALE ECO-E,REL-E

Centre No: 11046 Baptist High School Buea

Regist: 21, Sat for 2 or more Subjects: 21, Passed : 21

% Passed : 100.00, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 5

(1) OBASE SPENCER IYASE ECO-B,ENG-C,GEO-A,HIS-A,REL-A

(2) ZEH BRIEN GOH CHE-B,PMM-B,FMA-E,PHY-C,ICT-B

THEOLA NGANKENG ATONLEUCK ASHU

BIO-B,CHE-C,PMM-D,PHY-D,ICT-B

(3)

NKENG-SAMA AGNES WA’AH

BIO-B,CHE-C,PMM-C,PHY-D,ICT-C

(4)

KONO NGAMVENG STEVE MORGAN

CHE-C,PMM-C,FMA-E,PHY-D,ICT-C

(5)

Passed In 4 Subjects: 11

(1) NTUBA MBOE ESEME ECO-C,ENG-A,LIT-B,HIS-B

(2) HALLE ANTHONY NGONDE JR. ECO-C,GEO-D,HIS-B,REL-B

(3) MOJOKO DAISY-FAITH MWENDE BIO-B,CHE-C,PMS-B,PHY-E

(4) AKONJANG ENOW TABI JOEL BIO-C,CHE-B,PMM-C,PHY-D

RICHARD MOKY MATANGA MONONO

ENG-D,LIT-C,HIS-D,REL-B

(5)

(6) ACHI PRECIOUS ZEYTEM ECO-C,GEO-D,HIS-B,ICT-D

(7) AFANWI KINGE EDMOND NEBA BIO-E,CHE-C,PMM-C,PHY-C

ATABONG SHEKINAH-GLORY ATEM

BIO-D,CHE-D,PMS-C,PHY-E

(8)

(9) MOSINGE FRANK LIKINE BIO-E,CHE-C,PMS-E,ICT-C

(10) AYUK-OBI BERNARD TABI BIO-C,CHE-D,PHY-E,ICT-D

(11) NDICHIA ROSELINE NJANG ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-D

Passed In 3 Subjects: 5

(1) MBENG TANYI NTUI NJOCK ECO-C,LIT-C,HIS-B

Page 22 of 249

2019 RESULTS: GCE ADVANCED LEVEL GENERAL

Passed In 3 Subjects: 5

(2) NYONG WUKE JOAN BIO-C,FSN-B,ICT-D

(3) MBETOH CLINT-WAYNE BUMA ENG-D,GEO-E,HIS-B

(4) MARIANA ENANGA EKEMA ECO-D,REL-C,ICT-D

(5) PERSESI NAMONDO TEGUIA BIO-E,CHE-E,FSN-C

Centre No: 11048 Government High School Limbe

Regist: 284, Sat for 2 or more Subjects: 284, Passed : 241

% Passed : 84.86, Sanctioned : 1

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 34

(1) MELI TCHOUALA IMELDA BIO-A,CHE-A,PMM-A,PHY-A,CSC-C

TSAFAC NKOMBONG REGINE CYRILLE

BIO-A,CHE-B,PMM-A,PHY-A,CSC-B

(2)

(3) NTUNG NGELA LANDON BIO-A,CHE-B,PMS-A,PHY-B,CSC-B

ASANG NEHEMIAH FORGWE

CHE-B,PMM-A,FMA-C,PHY-A,ICT-C

(4)

ENJELBELTHA NGUYI FONGE

ECO-A,ENG-D,GEO-A,HIS-B,ICT-B

(5)

AFANWI TELVIN PRIESTLEY ASANJI

BIO-A,CHE-B,PMM-C,PHY-B,CSC-C

(6)

(7) ACHUO BERTILLA ZUH BIO-A,CHE-C,PMM-B,FMA-C,PHY-C

NJOH NOH PRINCE JUNIOR

CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-B,CSC-C

(8)

(9) KARL AYOKEMANYOR BIO-B,CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-C

(10) ARREY MARION ENEKE BIO-A,CHE-C,FSN-C,PMS-B,ICT-C

AGBOR BESONG BERTRAND

BIO-A,CHE-C,PMM-C,PHY-B,ICT-C

(11)

(12) MARICA YAMEBAI FORSI ECO-A,ENG-E,GEO-B,HIS-B,ICT-C

CHIKANGWA NGUEKEP MONIQUE

BIO-B,CHE-B,PMM-A,FMA-E,PHY-C

(13)

DOMINIC APONG APANIFU

CHE-C,PMM-A,FMA-C,PHY-C,CSC-D

(14)

OJONG-EBOT VANESSA ONEKE

BIO-A,CHE-C,PMM-B,FMA-E,PHY-C

(15)

(16) DALMA ETTA EGBE BIO-B,CHE-C,PMM-B,FMA-E,PHY-C

MOKFENBAM RODRIQUE LOWEH

BIO-A,CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-B

(17)

(18) LUM GLENNA BIO-A,CHE-C,PMS-C,PHY-D,CSC-D

MIRANDA QUENAFA VINOUGNON NTUI

BIO-A,CHE-C,PMM-C,FMA-E,PHY-C

(19)

(20) ACHIRI AZINWI NGWI BIO-B,CHE-C,PMM-D,FMA-E,PHY-B

(21) XENA EBOT ETCHI BIO-B,CHE-D,PMM-C,FMA-E,PHY-B

(22) STEPHEN NGWA TITA CHE-C,PMM-C,FMA-D,PHY-C,CSC-C

(23) MOTCHEMIEN FOSSO DIRK BIO-A,CHE-E,PMM-D,PHY-D,ICT-B

KOUANG KINDE BRITNEY MEGANE

BIO-B,CHE-E,FSN-C,PMS-D,ICT-C

(24)

FOUDJO TCHINDA EPIPHANIE

BIO-A,CHE-D,PMM-C,FMA-E,PHY-D

(25)

(26) FUH NDOKFACK TRACY ECO-C,ENG-C,GEO-D,HIS-C,ICT-D

MARVELOUS-BRANDON EJONGHI MBONG

CHE-B,PMM-C,FMA-E,PHY-C,CSC-D

(27)

(28) AKUM DIANE ABANG BIO-C,CHE-D,ENG-B,PMM-E,PHY-D

(29) RAY FORSAC-ELAD IYOK BIO-B,CHE-E,PMM-C,FMA-E,PHY-C

(30) ZIRABELLE OJONG BATE BIO-B,CHE-D,PMM-E,PHY-E,CSC-C

NDIKVU VASHTI WULWIMBOM

BIO-B,CHE-D,PMS-D,PHY-D,CSC-E

(31)

(32) AGWE BRYAN MUNAKWA CHE-D,PMM-C,FMA-E,PHY-D,CSC-D

NKONDEM NJINKEM GISELE

ECO-D,ENG-E,GEO-C,HIS-C,ICT-E

(33)

(34) NGWENA CADY NDONWIE CHE-D,PMM-C,FMA-E,PHY-C,CSC-E

Passed In 4 Subjects: 75

(1) EKE CHRISTIAN ALBERT ECO-A,GEO-A,HIS-B,ICT-B

(2) FONGANG RAPHAEL SAADEU ECO-A,GEO-B,HIS-B,ICT-C

(3) AGBOR GEREX ABANG ECO-A,ENG-D,LIT-B,HIS-B

(4) TANYI SHARON NSOOROCK EGBE

BIO-A,CHE-C,PMM-C,PHY-C

(5) JEROME OBI BELOMBO ECO-A,GEO-C,PMS-C,ICT-C

(6) SONG BRENDA NGOINJANG ECO-B,ENG-B,LIT-D,HIS-B

(7) MANI TONI FRANZ ECO-B,GEO-C,HIS-B,ICT-C

(8) PETER ACHIDI BERCHIGIM ECO-B,GEO-B,PMS-D,ICT-B

(9) EYONG NADEGE AGBORSONG ECO-D,ENG-B,LIT-C,HIS-B

(10) EKANYU VANESSA KENGUE ECO-C,ENG-C,LIT-C,HIS-B

(11) CLARIBEL BIH ECO-D,ENG-B,LIT-B,HIS-C

(12) FONDEH BRENDA MAZONGUE BIO-A,CHE-C,PMM-C,PHY-D

(13) NCHEKU VEMO THELMA ECO-A,ENG-D,LIT-D,HIS-B

(14) KINYUY NGALIM ECO-B,ENG-C,LIT-D,HIS-B

(15) ASUKWO ASUKWO SAMUEL ECO-C,GEO-D,HIS-A,ICT-C

(16) MARTHA NAMONDO IKOME ENG-E,LIT-B,HIS-B,PHI-B

(17) MOH MIRRIELLE ENGOWEI ECO-C,GEO-C,HIS-C,ICT-C

(18) CONSTANCE VERBE NVARJI ECO-B,ENG-E,LIT-C,HIS-B

(19) EMMANUELLA KERNYUY NGALIM ENG-D,LIT-C,HIS-C,PHI-B

(20) BARANA LYDWINE SAKWE ECO-B,GEO-A,HIS-D,ICT-E

(21) KOGE PRECIOUS BONSUH ECO-B,ENG-C,GEO-D,HIS-C

(22) AWOH JACE ARREY-BPHIT BIO-A,PMS-C,PHY-D,ICT-D

(23) ASANDANG RICHU AYONGWIA ENG-E,LIT-C,HIS-B,PHI-B

(24) NGWA WILLIANWHITE FON ECO-B,GEO-C,HIS-D,ICT-D

(25) FILI FAUSTINA DINGA ECO-C,ENG-E,LIT-C,HIS-B

(26) PUWE NNOKO ELIZABETH ECO-C,ENG-E,GEO-C,HIS-B

(27) AZAH PRECIOUS CHO ECO-E,ENG-B,LIT-C,HIS-C

(28) NJORIM BRANDON BIMMOH ECO-D,GEO-B,HIS-D,ICT-C

(29) FOMENKY NKENGATEH ECO-C,GEO-D,HIS-B,ICT-D

(30) EWELISANE ILIMBI RUTH ECO-B,ENG-D,LIT-E,HIS-B

(31) APONG DESMOND AMBENDECK CHE-D,PMM-D,PHY-C,ICT-C

(32) FUH EMILIEN SIH ECO-B,GEO-D,HIS-C,ICT-E

(33) KOUAKEP NGONGANG JUNITA ENG-B,LIT-D,FRE-D,HIS-D

(34) EBAI CARINE WASE BIO-C,ENG-D,GGY-B,ICT-E

(35) ADAMMA SHARON EGBULE ECO-B,ENG-D,LIT-D,HIS-D

(36) BESONG KELLY AGBOR BIO-B,CHE-E,PMM-C,PHY-D

(37) NGUM EUFRESIA CHE-C,PMM-B,FMA-E,PHY-D

(38) EKWENA KELLY ATEM BIO-B,CHE-D,PMM-C,PHY-E

(39) NOYE NGENZE NESLIE ECO-E,ENG-B,LIT-C,HIS-D

(40) NDAKWA ANSLEY YOUNGA CHE-E,PMM-C,PHY-C,CSC-C

(41) LIMUNGA ROMELINE ELIVE ENG-C,LIT-E,HIS-D,PHI-C

(42) AMBEGANG JOEL AMBEGANG BIO-C,CHE-D,GGY-D,ICT-D

(43) ETCHI SERAH BESSEM ECO-C,GEO-E,PMS-D,ICT-C

(44) MBOK NATHAN OJONG BIO-C,CHE-E,PMS-D,PHY-C

(45) JENICK BAKIE ETONGWE BIO-C,CHE-E,GGY-C,ICT-D

(46) LUMSI RONICE NIBA ECO-C,GEO-D,HIS-D,ICT-D

(47) NJANG EMMANUELA EBIKA BIO-D,CHE-D,GGY-B,CSC-E

TINGJINGNUI THIERRY PICHOUNJEH

CHE-D,PMM-C,PHY-C,CSC-E

(48)

(49) MOKOKO MOMEH LISUKE ECO-D,ENG-E,GEO-E,ICT-B

KARLYN PAYONG CHUIJANG NDEN

ECO-C,ENG-D,GEO-E,HIS-D

(50)

(51) AWANAYA QUINIVERT OKAWAH ECO-C,ENG-E,LIT-E,HIS-C

(52) NFENDE ANDRILINE BELENDE ECO-C,ENG-E,LIT-E,HIS-C

(53) OTTO BRYAND ESSELE ECO-E,ENG-E,LIT-D,HIS-B

(54) CHIDERAA PRECILLIA CHUKWU BIO-D,CHE-C,PMM-E,PHY-D

(55) EMADE EPIE KARTHLEEN-DAIZY BIO-D,CHE-C,PMM-D,PHY-E

(56) YELLA RUSSEL GANSEH CHE-E,PMM-E,PHY-C,CSC-C

(57) TENGU ESTHER AKWA ECO-D,ENG-D,LIT-D,HIS-E

(58) OROCK DERICK ACHUO ECO-E,GEO-E,HIS-C,ICT-D

(59) SAMUEL MILTON NJIE ENG-E,LIT-E,HIS-B,PHI-E

(60) NDOH BRUNO OMPOH-NKU BIO-E,CHE-D,PMM-D,PHY-D

(61) KEBEI OLIZETT MOM ECO-D,ENG-E,LIT-E,HIS-C

(62) LEKEALEM BORIS ENG-C,LIT-E,FRE-E,HIS-D

(63) TIKU LYDIA ARONG ECO-B,ENG-E,GEO-E,HIS-E

(64) ELAH SYDONY EPOLE ECO-E,ENG-D,LIT-D,HIS-D

(65) LUKONG JAMILATU ECO-C,ENG-E,GEO-E,HIS-E

(66) EPEY BOLDUINE ABANGE BIO-D,CHE-D,PMM-E,PHY-E

(67) SEIDOU MOHAMADOU NKEKUEYEH

Page 23 of 249

2019 RESULTS: GCE ADVANCED LEVEL GENERAL

Passed In 4 Subjects: 75

ECO-E,GEO-E,HIS-D,ICT-D

(68) OBEN SHALET MAMBU ECO-E,ENG-E,GEO-D,ICT-D

(69) AYAMBA JOEL ETA ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-E

(70) EYAMBE CHRISTOPHER AJOH CHE-E,PMM-D,PHY-E,ICT-E

(71) PROGRESS UFORO KENNETH ECO-E,ENG-E,LIT-D,HIS-E

(72) TAKOW MARGARET MANYI ECO-D,ENG-E,LIT-E,HIS-E

(73) ECHARI SHARRIS BIO-E,CHE-E,PMM-E,PHY-E

(74) ASSANGA ESTHER OKAM-ASU ECO-E,ENG-E,LIT-E,HIS-E

(75) SANDRA NGEMKE PEMAMBO ECO-E,ENG-E,LIT-E,HIS-E

Passed In 3 Subjects: 80

(1) BOKWE BRANDON NANJE ECO-A,GEO-A,HIS-B

(2) ATAGWE LEONEL ACHU ECO-A,GEO-D,HIS-B

(3) AJERE NADESH EDOKUH BIO-B,FSN-C,PMS-B

(4) JOHN BOKANDA ECO-C,GEO-B,HIS-B

(5) CHIOH CLINTON NKWAH ECO-B,LIT-D,HIS-B

(6) ATENCHONG BENEDINE ECO-B,GEO-C,HIS-C

(7) ESTHER SENGELE JASSA ECO-A,GEO-C,HIS-D

(8) YENGHOZE JOSEPH LEH ECO-C,GEO-C,HIS-B

(9) AJIENYU TENENG PILA ECO-B,GEO-D,HIS-B

(10) NDIESUMA ENOW DUMEKA BIO-C,CHE-D,GGY-B

(11) TCHE BRIAN SUH BIO-B,GGY-D,ICT-C

(12) ASONGANYI CLIFORT FORCHA ECO-B,GEO-E,HIS-B

(13) ESEHNKAME KOME BIO-B,FSN-D,GGY-C

(14) ABANGTAMBI SYLVESTER EBI ECO-A,GEO-E,HIS-C

BESSONG-OJONG WILLINGTON EBOB-AYUK

BIO-A,CHE-E,PMS-C

(15)

(16) ATEMKENG THIERRY AGBOR BIO-B,PMS-B,PHY-E

(17) ANYIAJONG SINORITA ALEMNGE ECO-B,GEO-D,HIS-C

(18) ANTEM BESSEM GWENVINCENT BIO-C,CHE-D,FSN-B

(19) BAWAK MANFRED OBI ECO-C,LIT-E,HIS-B

(20) CHELSEA ALIAH NGIMOH NDOMEGANG ECO-B,LIT-D,HIS-D

MAWAMBA NKEUDADJIE NYLDA DYSTELE

BIO-D,GGY-B,PMS-D

(21)

(22) ESSIM MARIE-NOELLE EMERI ECO-D,GEO-C,ICT-C

(23) HOISTON MEKANYA NGEMBENI ECO-D,GEO-C,HIS-C

(24) CHINDA HEDSTEN NORSOH BIO-B,CHE-E,GGY-C

(25) AMBEGANG JENNIFER BIO-B,CHE-E,GGY-C

(26) NJINGTI DECLAN ECO-C,GEO-C,HIS-D

(27) NKENGAFAC CHIAZO JENNINE LIT-D,HIS-B,PHI-D

(28) BUM MARY LOH BIO-B,CHE-D,PMS-D

(29) HUDJICAREL KIEKEH BIO-D,CHE-C,GGY-D

(30) ATEH-ZE LOVERT ALLOBANG ECO-E,ENG-C,ICT-C

(31) TABI HENRY NJANG ECO-D,GEO-B,HIS-E

(32) AGBOR EBOT ASHUKEM CLIFORT ECO-C,LIT-E,HIS-C

(33) EYONG VANISIAH EBAI BIO-B,CHE-E,PMM-D

(34) AJEFEH RUTH PWAM MUCHO BIO-D,GGY-C,ICT-D

(35) NNENNA RUTH ONYE DI ANYANWU BIO-D,GGY-C,ICT-D

(36) AME ALLEN ATUD ECO-C,GEO-C,HIS-E

(37) NGOE MARY BEKONO ECO-D,GEO-D,HIS-C

(38) SENGE NAOMI ATABE ECO-C,LIT-E,HIS-C

(39) AYONG FLEMING ABANG ECHARI BIO-B,CHE-E,PHY-E

(40) KIMBI MELITA GLORY KESAL BIO-C,CHE-E,FSN-D

(41) TATA CLIFORT NJOBARA BIO-B,GGY-E,ICT-E

(42) LEONARD VEFONGE NGOMBA BIO-E,GGY-C,ICT-D

(43) ETTA MANYONG BRITTA-BECKY ENG-B,LIT-E,FRE-E

(44) ITOE ROBERT MOKUBE PMM-D,PHY-D,ICT-D

(45) AFAHNYU TENENG PILA CHE-D,PHY-C,CSC-E

(46) AMBENO CLINTIN EFIWAT ECO-D,GEO-C,HIS-E

(47) TANYI TABENYANG BIO-B,PHY-E,CSC-E

(48) EWOUKEM-MIEGUEP NICE-DORIANE ECO-C,GEO-E,PMS-D

(49) ANDONG AVOLINE ANGUM BIO-E,PMS-C,ICT-D

(50) AWAN MAURICE FONGO ECO-C,GEO-E,HIS-D

(51) ESSAMAYOH DESMOND EBAI ECO-E,GEO-C,HIS-D

(52) NZEBILE FRANCIS MENEIMOH BIO-E,PMS-D,ICT-C

(53) FONYAM FABIUS NJAH PMM-D,FMA-E,PHY-D

(54) ANGELA ALFRED SUNDAY BIO-E,ENG-E,GGY-C

(55) MBOZA QUINTA MENGYENTOH ENG-D,LIT-E,PHI-D

(56) ANASTASIA FOLEFE TAKAWOH BIO-E,CHE-E,ICT-C

(57) ASHU-DEBA JOALICE OSOH CHE-D,PMM-D,CSC-E

(58) ARREY DIANE PEKWELEKE BIO-E,CHE-E,GGY-C

(59) TAYONG SHALOM ANWI CHE-D,PHY-E,CSC-D

(60) ETINGE ANDREW AKAMA ECO-E,GEO-D,HIS-E

(61) SILAS NKEH TANYU ECO-E,GEO-E,ICT-D

(62) BENEDICT LIFANJE BILLE ECO-D,ENG-E,GEO-E

(63) NJOH BRANDON NJOH BIO-E,CHE-E,ICT-D

(64) AGBOR MANYO AKO FREDRICK ECO-D,HIS-E,ICT-E

(65) FON THEIRRY FOMUJANG BIO-E,GGY-D,ICT-E

(66) KUM ERIC UZEH ECO-D,GEO-E,HIS-E

(67) EBOT TABE EDWARD ECO-E,GEO-E,HIS-D

(68) FAKOUNYUI FLORENTIN BENTEH ECO-E,GEO-D,HIS-E

(69) OTTO TABE OBENETCHI ECO-E,GEO-D,HIS-E

(70) FUNDOH MICHAEL JING ENG-D,LIT-E,HIS-E

(71) LOVERT AMBENO JULIUS ECO-E,GEO-E,HIS-D

(72) FUSI FESTUS CHENWI ECO-E,GEO-E,HIS-D

(73) FONTEM TRACY MALIKE ECO-E,GEO-E,HIS-E

(74) NANGAH RUTHDIFAITH CHE LIT-E,HIS-E,PHI-E

(75) CHE VICMANG NCHE ECO-E,ENG-E,HIS-E

(76) MBILONG DYLAN BIO-E,GGY-E,ICT-E

(77) FONKWA GENEVETTE KUMBONG ECO-E,GEO-E,HIS-E

(78) AMBOUNDEM RUCAYATOU HUSSENI BIO-E,FSN-E,GGY-E

(79) ATEMNKENG BLAKE NGU ECO-E,GEO-E,HIS-E

(80) GWANPUA JOYCE BOCHUKEH ENG-E,LIT-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 52

(1) SAMUEL OYETOMI ENUMIDU BIO-A,GGY-C

(2) JULIET NDUMA ESEYA BIO-B,GGY-B

(3) NJOMBE PRINCEWILL ETONDE BIO-B,ICT-B

(4) BANKI LESLEY AKAMANGWA BIO-B,GGY-C

(5) NTUI MIRACLE TABI PMS-D,ICT-B

(6) TEBAH RUTH ENJOH BIO-B,FSN-D

(7) BATEARUNG OBENARREY THOMAS BIO-C,GGY-C

(8) EBAN ALOYSIUS AKOM BIO-C,GGY-C

(9) ABUAMBOH DILAN AGWAMBE BIO-B,PHY-D

(10) LEHNA NAOMI SAMA BIO-C,PMS-C

(11) NDIZEM VANESSA AZEMNZI BIO-B,FSN-D

(12) ETU AKIME YANNICK BIO-B,PMS-D

(13) ATUH LIRA MBAH BIO-B,PHY-E

(14) TANJOCK JEFF TABONG PHY-D,ICT-C

(15) SILIDJEU KAMMOE ULRICH ECO-E,GEO-B

(16) BIHNWI SYLVIE SHU BIO-B,PHY-E

(17) IYA WINIFRED MAFANY ENG-D,HIS-C

(18) NJANGUMANI MAGDALENE BOSEME BIO-E,GGY-C

(19) METUNO NGUTIBONG RONALDO VALDEX ECO-C,HIS-E

(20) TESHOUKONG ACHANGWO ASHLY BIO-C,FSN-E

(21) SAMUEL IMMASON CHE-NEBA GGY-E,ICT-C

(22) ABANGMA RENE ANJAH LIT-E,HIS-C

(23) ANYANGWE ETUNYI YAHWAD BIO-C,PHY-E

(24) NGENDOH AGNES NDAHPBE ECO-D,HIS-D

(25) BAH SERGE MBOE BIO-C,CHE-E

(26) ISAH YANICK SONJENEKE ECO-D,GEO-D

(27) ETHEL AGBOR BESSEM OBENSON BIO-D,CHE-D

(28) FANDA NDEBE EMMANUEL CONSTANT FRE-D,HIS-E

(29) FOKUM NADIA MBONGO ENG-E,HIS-D

(30) AMBANG TABAH CINDY ENG-D,LIT-E

(31) AGNES EBOB LYONGA BIO-D,PHY-E

(32) WUNG CLINTON ZANG BIO-D,PHY-E

(33) MBEYA ALFRED JOEL ECO-D,GEO-E

(34) NKENGENYI BRAIN BETANGBEH PHY-E,ICT-D

(35) NUKWA SHARON AFANWI ENG-E,PHI-D

(36) ETA NELSON ETA BIO-D,GGY-E

Page 24 of 249

2019 RESULTS: GCE ADVANCED LEVEL GENERAL

Passed In 2 Subjects: 52

(37) AMAH MAC-MOLINE TAH PHY-D,CSC-E

(38) PAUL MBUA MOFOKE BIO-D,CSC-E

(39) ASTA-DJAM ATOUR ENG-D,FRE-E

(40) TAKARA NYOH LOMA FSN-D,GGY-E

(41) OYEBOG VANESSA KEWDI MANDI LIT-E,PHI-E

(42) ESAKA MARVIN TAMBWOH ENG-E,HIS-E

(43) TUMENTA GABRIEL AYUEKEH CHE-E,PHY-E

(44) MFORIFOUM MOFIRE ABDEL JALIL ECO-E,ICT-E

(45) MATOMBO EPAKA GERMAINE BIO-E,PHY-E

(46) DANIEL NGOSSO ENGEMISE PMM-E,PHY-E

(47) ETA EMMANUEL AGBORNYOR ECO-E,GEO-E

(48) KELLY-LAURA NJIMEREKI NGEMBENI ENG-E,HIS-E

(49) FAPNGIR GISELE BONGAKE ECO-E,HIS-E

(50) SILINOU MBOUGANG BORIS CARMEL ENG-E,LIT-E

(51) NJOCK CATHERINE NJAMUHA ENG-E,LIT-E

(52) NGANGE CLINTON EKWEMPE ECO-E,GEO-E

Centre No: 11050 Garoua External

Regist: 93, Sat for 2 or more Subjects: 87, Passed : 43

% Passed : 49.43, Sanctioned : 4

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 4

(1) ABDOURAHIM ABDOULAI KIGNEY ECO-E,ENG-D,GEO-E,HIS-C

(2) KONE FABRICE ECO-C,GEO-E,HIS-D,PHI-E

(3) AISSATOU HAMADOU ENG-E,LIT-E,SBEF-D,HIS-D

(4) AISSATOU YAYA DAIROU ENG-E,LIT-D,FRE-E,HIS-E

Passed In 3 Subjects: 12

(1) MAHAZOU ALHADJI MALLOUM GONI ECO-D,GEO-B,HIS-D

(2) AVACKANE GRACE AMBANG ECO-B,LIT-E,HIS-E

(3) DJAMILATOU FAOZIA LIT-E,FRE-E,HIS-C

(4) ANDWI ZITA BUG ECO-E,GEO-E,HIS-C

(5) KUCHAMBI MIBANG JERRY NGWAFANG BIO-D,GGY-E,ICT-D

(6) MOHAMADOU AMINE SAIDOU ECO-D,GEO-D,HIS-E

(7) NGWA-AH NADESH NGEMBE ECO-C,GEO-E,HIS-E

(8) FOBID BLANCHE TENGUH ECO-D,GEO-E,HIS-E

(9) AÏCHA HANNIA SALIHOU ECO-D,FRE-E,GEO-E

(10) MOUHAMAD HASSANA ECO-E,GEO-E,HIS-E

(11) AMILE PENTACOSTA GODBLESSES ECO-E,FRE-E,GEO-E

(12) MAHAMAT DJIBRINE ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 27

(1) MOUSSA SALIHOU BIO-C,GGY-C

(2) SIIMGNAGUE INNA TALATOU BIO-B,GGY-D

(3) DJOULEIHA BOUBA ECO-C,GEO-D

(4) AMADOU CHRISTIAN ECO-E,GEO-B

(5) MAMMA DEBORA ECO-D,GEO-D

(6) ABDOUL BAASSIT MAMADOU PMS-D,ICT-D

(7) MERCO SARRI NSHANJI BIO-E,GGY-D

(8) MATSAN BITCHA DANIELA BLANCHE ENG-E,FRE-D

(9) NGOH NORRIESIA ANWECK ECO-D,GEO-E

(10) MOUKAM JOAN MIYEH LIT-E,FRE-D

(11) MAIKAYA YOLANDE GESSICA ECO-E,GEO-D

(12) HAOUA ABBARE DAHLINE ECO-E,HIS-D

(13) HAOUA ADAMOU SANGO ECO-D,GEO-E

(14) KOUMAY SINGONG’NE HERVE GEO-E,ICT-D

(15) ABDOULAYE MAMOUDOU ECO-E,HIS-E

(16) OUMATÉ ISMAEL HASSAN ECO-E,GEO-E

(17) PAKALAKA ASTA FIDELE LIT-E,FRE-E

(18) MAIPA JACQUELINE FRE-E,HIS-E

(19) AZAIH VIOLET AMAKU ECO-E,PHI-E

(20) EBULLE MAUREEN MUNGE GEO-E,HIS-E

(21) HAOUA MAMOUDOU FRE-E,HIS-E

(22) AISSATOU ABDOUL AZIZ ECO-E,GEO-E

(23) BOULMO DJORWE KAREM ECO-E,GEO-E

(24) ISSA DOUWORE HABIB BIO-E,CHE-E

(25) FIDJAM LAÏLA LIT-E,HIS-E

(26) SAMIRA MOKTAR FRANCISE ECO-E,HIS-E

(27) BIROU HINSIA GEO-E,HIS-E

Centre No: 11053 Bertoua External

Regist: 82, Sat for 2 or more Subjects: 82, Passed : 43

% Passed : 52.44, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 2

(1) NJEM CLAUDIA TENGI ENG-E,LIT-D,FRE-D,HIS-E

(2) NKOA ESSIMI VANNEL ECO-E,ENG-E,LIT-E,FRE-E

Passed In 3 Subjects: 18

(1) NDIMBARA GAVIN NGHOPOMBOI ECO-C,GEO-B,HIS-C

(2) MANJANG JEAN COLLINS SIVLA ECO-D,GEO-B,HIS-C

(3) CHAFAH AWELOU MBINYUI ECO-C,GEO-D,HIS-B

(4) ASSANGUINA SAMUEL JUNIOR ECO-B,ENG-E,GEO-D

(5) FUH PAUL ECO-D,ENG-E,GEO-B

(6) NGUINDA DJIGOUE STELLA ORCHELLE ENG-C,LIT-E,FRE-D

(7) MBAKU SANGCELINE MEYEN ECO-D,GEO-D,HIS-E

(8) KONGNSO SOLANGE VERNYUY LIT-D,FRE-E,HIS-D

AMBASSA DJOSSING TATIANA GABRIELLA

ECO-C,FRE-E,GEO-E

(9)

(10) NGONO DANIELLE GERVAISE ENG-D,LIT-E,FRE-D

(11) DIALLO ABDRAMANE ECO-C,ENG-E,GEO-E

(12) ANANGAFAC CHANCELINE CHAFAC ECO-E,LIT-E,HIS-D

(13) MERCEH STEPHANIE MBOHLI ECO-D,LIT-E,HIS-E

(14) NDANG WILTONNETTE ANAM ENG-D,LIT-E,HIS-E

(15) ATABONG PAMELA NKENGASONG ENG-E,LIT-E,HIS-E

(16) TETOH KAMDEM MARC AURELE ECO-E,ENG-E,FRE-E

(17) NGUM CHANTAL ECO-E,GEO-E,HIS-E

(18) NJIKE TANKEU ULRICH DUCLAIR ENG-E,FRE-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 23

(1) KWAYE MARVIS SIYSI LIT-D,HIS-B

(2) VIFONGE NATHANIEL AKWE ECO-D,HIS-C

(3) BIANDJONBE TIGNARA ANNA FRE-E,HIS-B

(4) DZEKAMILIF EDWARD GEO-E,HIS-C

(5) MUJAM CALEP PERIMETA ECO-C,HIS-E

(6) EBAN CLINTON OSANG ECO-E,HIS-D

(7) MWEKE DJOAW DONALD ENG-E,HIS-D

(8) HAWA SY ECO-E,HIS-D

(9) NDI KENNETH MONIE ENG-D,HIS-E

(10) MENKA CLOUDIA LEKEAKA ECO-E,GEO-D

(11) MBIRWONG HARMONY SUIRU ECO-E,HIS-E

(12) AMAVI TOUMGUEM DOMINIQUE LAURE FRE-E,HIS-E

(13) FOUODMENE WOUMFO MALDOCHE FRE-E,GEO-E

(14) NGAYISSI NDZODO JUSTINE FLORE FRE-E,HIS-E

(15) NWOING VAILLAM JOSEPH ECO-E,FRE-E

KATOUA TSHISEKEDI ALEXANDRA MARGUERITTE

ECO-E,GEO-E

(16)

(17) MASSAO ANICET ULRICH ECO-E,FRE-E

(18) MOHAMAN ABDOUL AZIZ ADAMOU ECO-E,HIS-E

(19) NDJARO BOUNDAR WILLIAMS CYRILLE ECO-E,HIS-E

(20) GARBA THEOPHILE JOEL FRE-E,HIS-E

(21) FOZO NKEMTA ZAMBO ANDREW LIT-E,FRE-E

(22) TAMIBE ODETTE GEO-E,HIS-E

(23) RAMATOU ECO-E,GEO-E

Page 25 of 249

2019 RESULTS: GCE ADVANCED LEVEL GENERAL

Centre No: 11054 Bafoussam External

Regist: 209, Sat for 2 or more Subjects: 200, Passed : 127

% Passed : 63.50, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 3

(1) BORIS TAFON SJINKWE BIO-C,CHE-C,PMM-C,PHY-C,CSC-E

NWAFORJI CHIJIOKE JOHN BOSCO

BIO-E,CHE-E,PHY-E,REL-B,ICT-D

(2)

(3) TARSHI RASHEL NKINI ECO-E,ENG-E,LIT-E,HIS-D,PHI-C

Passed In 4 Subjects: 16

(1) FOPI TANKEU FAITH BIO-B,CHE-C,PHY-D,ICT-B

(2) AKUM DEBORAH ENOW ECO-E,GEO-C,HIS-B,PHI-B

(3) FON PRICILIA NAYAH ENG-B,LIT-D,HIS-C,PHI-C

KOMOFOR MINETTE NGHOPONGNEYIH

ECO-D,ENG-C,GEO-B,HIS-C

(4)

(5) NDENDA MAXMILL ECO-E,ENG-C,LIT-D,HIS-B

(6) BISAH KELLY ABONGMEUZAH ECO-E,ENG-C,FSN-C,HIS-D

(7) NJEH FABRICE MONGWE ECO-E,GEO-D,HIS-B,PHI-E

(8) EMMANUEL TENE SAA BIO-D,CHE-E,PHY-E,ICT-C

(9) DIFFO FOMENA DERIC ECO-C,GEO-D,PMS-E,ICT-E

TANKEU TCHENGYOU MAURICIA SAURALIA

ECO-C,FRE-E,GEO-E,HIS-D

(10)

(11) IMBIOM RHODA NTEH ENG-D,LIT-E,HIS-D,PHI-E

(12) KOUAMBO DIDIER AHMED ECO-C,GEO-E,HIS-E,ICT-E

(13) NYUYDZELE RUTH KINYUY BIO-E,CHE-D,PMM-E,PHY-E

(14) ALAMBONG NKIMBI VINCENT ECO-E,ENG-E,GEO-E,ICT-D

(15) KAMGA FOTSO LEOMELA SORELLE ENG-E,LIT-E,FRE-E,HIS-E

(16) NDJANG LEILA FANY ENG-E,LIT-E,FRE-E,HIS-E

Passed In 3 Subjects: 55

(1) BONGYU SOLACE BERINYUY ECO-A,GEO-A,HIS-A

(2) FONKEM THOMA NDUNI ECO-A,GEO-D,HIS-B

(3) MULUH MAGHA LOVELINE ECO-C,GEO-B,HIS-C

(4) NGUNU MARC JORDAN GEO-C,HIS-B,ICT-C

(5) VAMBI JOFFRED USUBONG ECO-B,GEO-C,HIS-C

(6) NJIKAM ARSENE JUNIOR ECO-C,GEO-B,HIS-C

(7) NFOR JANINE MAYAAH ENG-B,LIT-D,HIS-C

(8) NGWA LARIS CHE BIO-C,CHE-B,PMM-D

(9) KOMBAN COMFORT MENGLA ECO-B,LIT-E,HIS-B

(10) DJOUMESSI SYLVANIE KEVINE BIO-C,CHE-D,PHY-C

(11) MAMBO LARISSA FRU BIO-C,CHE-D,FSN-C

(12) NGIEMBI KILLIAN NSAKSE ECO-B,GEO-E,HIS-C

(13) MASSOUA SONE III NDASSI KEVIN ECO-C,GEO-D,HIS-C

(14) SHEY CORITHIANS NGEH ECO-C,HIS-B,PHI-E

(15) TAM ERICA FUA ECO-C,GEO-C,HIS-D

(16) ANGYEH MICKAEL NDIMUYANG GEO-C,HIS-E,PHI-C

(17) MUSI WOEPIZEK JONATHAN ECO-E,GEO-B,PMS-D

(18) TAGNE OUAFO BRICE LEONEL ECO-C,GEO-E,HIS-C

(19) NJI DESMOND TAWE ECO-C,GEO-D,HIS-D

(20) ANSAH GOODENOUGH CHIANJANG ECO-E,GEO-C,HIS-C

(21) TARDZENYUY LANDRY VERANSO ECO-E,GEO-C,PMS-C

(22) FUNG FIDELINE NSEN ECO-C,GEO-D,ICT-E

(23) EWANDA NGENGE MEHDI NATHANIEL ECO-D,GEO-D,HIS-D

(24) MBI KUM LILIAN ECO-E,GEO-C,HIS-D

(25) NJESHU GLADIA MANKFU ENG-E,LIT-D,HIS-C

(26) MBAH BLESSING MUNGDINING ECO-C,ENG-E,GEO-D

(27) CHANGUE TCHOUIMO DIANE ECO-D,GEO-E,HIS-D

(28) TAMBAGERE RILEAN TAPENG CHE-E,PHY-E,ICT-C

(29) MATCHEU RUCKIE GARCIA ECO-E,GEO-E,HIS-C

(30) NENG KANG ALAIN DOUGLAS ECO-E,GEO-D,HIS-E

(31) KUATE DOUGLAS TARSITUS ECO-D,GEO-E,HIS-E

(32) NCHIFOUA GLORY MOUANUI ENG-E,LIT-E,HIS-D

(33) NDE NDE JUNIOR PEREZ ECO-E,FRE-E,GEO-D

(34) TSEMBEWO KENGUO JACKSON BIO-E,CHE-E,GEO-D

(35) OUBAIDA SALIOU LIT-E,FRE-E,HIS-D

(36) BINDA STEPHANE NGUPKWOU ECO-D,GEO-E,PHI-E

(37) TOKAM MOUAFFO LARISSA VANIELLE ECO-E,GEO-E,PMS-D

(38) ENZENG CHU LOVELINE ECO-D,ENG-E,GEO-E

(39) KENFACK ZAPGO HARRYSON LYCCIN ECO-D,FRE-E,HIS-E

(40) NJYSI SHANSLINE NKENYUI GEO-E,HIS-E,PHI-D

(41) NGWAYI THESIE MANJUH ENG-E,LIT-E,HIS-D

(42) DNOUTEMGNE MOUBE BENEDICTE ECO-E,GEO-E,ICT-E

(43) NUBOSI REVEAL WISDOM ENG-E,LIT-E,HIS-E

(44) KUNSAY JOYCE DOHNTAH ECO-E,GEO-E,HIS-E

(45) JENETTE NGWENYI ECO-E,ENG-E,HIS-E

(46) PEKA TONDJI SYLVANIE BRANDY LIT-E,FRE-E,HIS-E

(47) TCHETGNIA GAELLE ENG-E,FRE-E,HIS-E

(48) MBAH KENNETH NKEH ECO-E,GEO-E,HIS-E

(49) SIKATI FOKA EDDI CYRILLE ECO-E,GEO-E,HIS-E

(50) TARANG FERDINAND AKIM ECO-E,GEO-E,HIS-E

(51) KAMMOGNE KAMTCHOUOM ANABELLE ECO-E,GEO-E,HIS-E

(52) GUEKAM KALLO ELVIRA MERVEILLE ECO-E,ENG-E,HIS-E

(53) FEZEU FRANK CEDRIC ECO-E,GEO-E,HIS-E

(54) KATOE MBI MUA ENG-E,HIS-E,REL-E

(55) KIKISHIY MARY MAGDALEN YENSILA ECO-E,GEO-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 53

(1) NDIMBU JAPHETH ALOAH HIS-B,PHI-B

(2) FORBUWEH FABRICE FORSI ECO-C,HIS-C

(3) YILA RENE AGEM GEO-D,HIS-B

(4) YANN EMMANUEL GAMWO TCHEUFFA BIO-B,PHY-D

(5) NWOMBUOMBOEN KEVIN GGY-C,ICT-D

(6) ALI HAROUNA HIS-C,REL-D

(7) EPIENJUME DAVIS ASUMTONG BIO-D,CHE-C

(8) AYUVEA ZEINABU LEMFE ECO-D,HIS-C

(9) ZHUH VAROLINE VEYIH ECO-C,PMS-D

(10) BANBOYE SULIY DELVETTE GEO-D,HIS-C

(11) EFFIM EMMANUEL AYA ECO-C,HIS-D

(12) FORCHE BELTUS FUALEFAC ECO-D,GEO-D

(13) MBINYUI PATRICIA CHOMELANG LIT-E,HIS-C

(14) NGWA LANDRY NGWA BIO-D,CHE-D

(15) MEYANUI JESSIE NGWA GEO-E,HIS-C

(16) FUNWI SAMSON TANJONG GEO-E,ICT-C

(17) NJIKAM ANATU PISHOGAMINN BIO-D,CHE-D

(18) SAHLO CAROLE LEINYUY LIT-E,HIS-C

(19) NGWA ANABEL NDEH LIT-D,HIS-D

(20) EJEH ELSIE TANGOH ECO-D,HIS-D

(21) NJANKEU LEUWAT LOIC DONAL ECO-E,PMS-C

(22) MBOLUEH SOHOH AVILLA LARISSA FRE-E,HIS-D

(23) NGAM MAXIMILIAN NGONG ECO-E,HIS-D

(24) ERNESTINE BIH TSUMBANG HIS-E,PHI-D

(25) NGUEGIO BLECK MARNEAU PMM-D,ICT-E

(26) GEH KEREEN MUMENE ECO-D,GEO-E

(27) AGWA SANDRA ECO-E,HIS-D

(28) MBANWE BLESSED JOHNSON ECO-E,GEO-D

(29) FAI ROSWITHA SHIYNYUY GEO-E,HIS-D

(30) ABETY PETER ECO-E,HIS-D

(31) KWALAR BERIAN DRUTOH GEO-E,HIS-D

(32) CAMENI SIYAM ALPHONSE SBEF-D,HIS-E

(33) TANKEU DJAPOU DYLAN ARNAUD ECO-D,HIS-E

(34) MBIALEU NANDJOU JOSEPH DESIRE BIO-D,CHE-E

(35) KWEYAP LINDA YRINA BIO-E,CHE-D

(36) EMEFUA CHIARITA FUANYI HIS-D,PHI-E

(37) NYONG ROBERTINE BIH ECO-E,HIS-D

(38) RUTH NCHONGAYI LIT-E,HIS-D

(39) MAMNO KOUOKAM FABIOLA ECO-E,GEO-E

(40) NGAKOU NYAMBA NEHEMIE RUPHIS ECO-E,GEO-E

(41) MASSOUDOM GHISLAINE NATACHA LIT-E,HIS-E

(42) SHALOM BIH MACCELINE BENG ECO-E,HIS-E

Page 26 of 249

2019 RESULTS: GCE ADVANCED LEVEL GENERAL

Passed In 2 Subjects: 53

(43) YANG JANE FRANCIS NGANKOH LIT-E,HIS-E

(44) KENFACK SOBTANGOU MELAINE CHRISTELLE FRE-E,HIS-E

(45) VERAFERI ASMA’U ECO-E,HIS-E

(46) FONBAN LILIAN WIYEE ECO-E,HIS-E

(47) TUME VIVIAN BERINYUI ENG-E,LIT-E

(48) VERDZEKA HANIFATU JAVNYUY ECO-E,HIS-E

(49) SOUMO IMELI ARNOLD ECO-E,HIS-E

(50) NJIDDA ISHAGA YASSINE BIO-E,GGY-E

(51) NGWIETAING ALBERTINE ENG-E,HIS-E

(52) ITOE AZIAWONG VANESSIA ENG-E,HIS-E

(53) NOLAH SOH ALAN PATRICK ECO-E,GEO-E

Centre No: 11055 Douala External

Regist: 93, Sat for 2 or more Subjects: 85, Passed : 50

% Passed : 58.82, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 5 Subjects: 2

(1) EFUETLEFEH JOSHUA BIO-E,CHE-D,PMS-C,PHY-E,ICT-C

(2) AMAH PHELEMON ASAAH CHE-E,ENG-E,PMM-D,FMA-E,PHY-C

Passed In 4 Subjects: 6

(1) AMBE NDANGO JOB ECO-C,ENG-B,LIT-C,HIS-E

(2) FOMINEH ETIMBI IDRIS BIO-B,CHE-E,PMS-B,PHY-D

(3) TOUYEM LEONARD ATONGDA SUH ENG-E,HIS-D,REL-B,PHI-D

(4) EBONG MARIO MESAPE CHE-E,PMM-E,PHY-E,ICT-C

(5) EBENGUE AUDREY LAURE ECO-E,ENG-E,LIT-D,HIS-E

FONCHAM NAHLELA EMMANUELLA

ECO-E,ENG-E,GEO-E,HIS-E

(6)

Passed In 3 Subjects: 21

(1) NJUTAPVEU LOKMAN ECO-C,GEO-B,HIS-B

(2) WANI BERTINE NNAM ECO-C,GEO-E,HIS-B

(3) NTHONE LAURENT DESIRE ECO-C,HIS-B,PHI-E

(4) MALONGA BELOE MIRRIAM ECO-B,GEO-E,HIS-C

(5) TABEARUH LOIS MA-TABE TANYI ECO-C,GEO-E,HIS-C

(6) KEMENDE EVENTUS NWANDENG ECO-D,ENG-D,GEO-C

(7) AFFUE REGINA EWUBE ENG-E,FRE-E,REL-B

(8) ADAMU EMMANUEL BRANDON CHE-D,PMS-D,ICT-D

(9) TATANG FORMBUWING MACSMITH BIO-C,FSN-D,GGY-E

(10) BUH LEVIS GHONG ECO-D,GEO-E,HIS-C

(11) OBEN BRANDON ETTA ECO-E,GEO-C,HIS-D

(12) YEWONG MIRENE MBI LIT-E,HIS-D,REL-C

(13) NKAM ANITA WOTEH ECO-E,GEO-C,HIS-E

(14) INIMBOCK NGWE RACHEL LYDIE FRE-C,HIS-E,PHI-E

(15) DINGSANGHA CASPA CHE-E,PMM-D,PHY-D

(16) SHIYFEN BRANDON DZESINYUY ECO-D,GEO-E,HIS-E

(17) ZITA NEYA YESI ECO-D,GEO-E,HIS-E

(18) SHECHANG MELANIE ECO-E,GEO-E,HIS-E

(19) NGOUNJOH OLIVIA NDIASHO LIT-E,HIS-E,PHI-E

(20) MBONG LYDIA ENG-E,LIT-E,FRE-E

(21) EKEDI EDIMO ARMELLE JANICE ENG-E,FRE-E,HIS-E

Passed In 2 Subjects: 21

(1) TSANANG YNIS WILSON ECO-B,GEO-D

(2) JEAN NOEL ELAD ELOUH ECO-C,GEO-C

(3) AYANDA DIVINE TAMUKUM ECO-C,HIS-D

(4) DIONGE JUDE NZEGGE ECO-C,GEO-E

(5) TIBAB ACHU ROLAND ECO-D,GEO-D

(6) KEMDIB TANKEU MARIE CHANTAL FRE-C,ICT-E

(7) NKEHMBENG CARINE ECO-D,GEO-D

(8) NEBA JUDE CHE ECO-E,HIS-D

(9) BIABI A ZINTCHEM CASSANDRA AUDREY LIT-E,HIS-D

(10) YOUSHE JOSEPH JUNIOR ENG-E,HIS-E

(11) LITTI LOBE ANTHONY KEVIN ECO-E,HIS-E

(12) MAKAMDIN NJOUSSI JULIENNE FLORA ECO-E,HIS-E

(13) KUM EBUA JOSPEN ENG-E,LIT-E

(14) EPIE VANNISSA PAH ECO-E,HIS-E

(15) NDE BRANDON ECO-E,GEO-E

(16) BIH YVETTE NKWENTI LIT-E,HIS-E

(17) KATCHA KAPTA AMADINE HIS-E,PHI-E

(18) BEATRICE MANTAN LIT-E,HIS-E

(19) MONANGON NJASSAM ALIX VANELLE FLORA ECO-E,HIS-E

(20) LUMNWI NADAGE CHENGWEN BIO-E,CHE-E

(21) KENGONG ELVIS SUNDAY ECO-E,HIS-E

Centre No: 11059 Government Bilingual High School

Sangmelima

Regist: 29, Sat for 2 or more Subjects: 29, Passed : 25

% Passed : 86.21, Sanctioned : 0

Results of Successful Candidates In Order Of Merit

Passed In 4 Subjects: 10

(1) VIFEME EMMA GHONGEH ECO-B,ENG-B,GEO-E,PMS-C

(2) NDO ZE LOIC RICHARD ECO-B,FRE-E,GEO-C,HIS-C

(3) FIAM JOYCELINE ECO-D,ENG-C,LIT-E,HIS-B

(4) EVEE DJEUGOUE MEGHANE ECO-C,FRE-D,GEO-D,HIS-C

(5) MASSONG JONATHAN DANIEL ENG-D,LIT-E,FRE-C,HIS-C

(6) VIVIANE BRENDA MEKA MEKA ECO-D,FRE-E,GEO-E,HIS-C

(7) ASHUOROCK MITEL AKONJANG ECO-D,ENG-E,GEO-D,HIS-D

ABONDO FLEURETTE CHARLEINE

ECO-E,FRE-E,GEO-E,HIS-B

(8)

(9) NGANYA DAVID LOBE ECO-E,ENG-E,LIT-E,HIS-C

ZONGO NGANE MERVEILLE VARICK

ECO-E,ENG-E,FRE-D,GEO-E

(10)

Passed In 3 Subjects: 15

(1) REMYEE ODETTE ECO-C,GEO-B,HIS-B

(2) WANYU BLANDINE LIMNYUY ECO-C,GEO-C,HIS-B

(3) NDISAW RENE SHARE ECO-A,GEO-D,PMS-C

(4) BGANDA COLLETTE DOBU ECO-D,GEO-D,HIS-C

(5) MBIAP ESEPETISONG AYAFOR ECO-C,GEO-E,HIS-D

(6) MEBANDA AXELLE POUPETTE FRE-E,GEO-E,HIS-C

(7) AKUMBOM KELVIN ECO-E,GEO-E,HIS-C

(8) AYISSI CYRILLE LIONEL ECO-E,GEO-E,HIS-C

(9) NZEMBOMEYI CLEMENT NQUIWOH ECO-C,GEO-E,HIS-E

(10) EKONE HORTENSE ALDINE FRE-E,GEO-E,HIS-C

(11) WADZE BENETE BERINYUY ECO-C,GEO-E,HIS-E

(12) ZONGO KAPWELL ECO-E,GEO-E,HIS-D

(13) TEMAMEN NANA HERMANN EVRAD ECO-D,GEO-E,HIS-E

(14) EFENGOH ABANDA SHELLA ECO-E,GEO-E,HIS-D

(15) ELVIRA CHIYERE IKECHUKWU ECO-E,FRE-E,GEO-E

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may have missed

WhatsApp chat